نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تخفیف نهادهای فرهنگی به دانشجویان دانشگاه تهران

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از انعقاد قرارداد این دانشگاه با نهادهای فرهنگی خارج از دانشگاه خبر داد.

جعفر گل‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه، پر کردن اوقات فراغت دانشجویان است و از آنجایی که امکان ایجاد همه امکانات فرهنگی داخل دانشگاه وجود ندارد با نهادهای مختلف فرهنگی وارد مذاکره شدیم که در صورت علاقه‌مند بودن، امکانات خود را با تخفیف در اختیار دانشجویان ما قرار دهند.

وی در مورد این فرآیند توضیح داد: دانشگاه تهران با همه سازمان‌هایی به نحوی امکانات فرهنگی و اجتماعی ارائه می‌دهند، مکاتبه کرده و در مورد امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند، اطلاعات کسب می‌کند. پس از بررسی های لازم، چنانچه خدمات آنها در سطح دانشجویان دانشگاه تهران باشد ودر صورتی که خود نهاد هم تمایل داشته باشد، با آن‌ها همکاری خواهیم کرد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به این پرسش که آیا تاکنون با نهادی به نتیجه رسیده‌اند، پاسخ داد: در سال گذشته با ۳۰۰ تا ۴۰۰ نهاد به توافق رسیدیم البته فعالیت این مراکز به ظاهر فرهنگی نبود اما به صورت غیرمستقیم به امر فرهنگ مرتبط بود. برای مثال با مراکزی توافق کردیم تا به دانشجویان ما با تخفیف ویژه تبلت ارائه کنند.

گل‌محمدی تاکید کرد: از آنجایی که ممکن است هزینه استفاده از نهادهای فرهنگی و کلاس‌های آموزشی برای دانشجویان بالا باشد، انعقاد این قراردادها می‌تواند امکانات مختلف را با هزینه پایین‌تر در اختیار دانشجویان قرار دهد.

امکان انتشار نشریه برای همه دانشجویان وجود دارد

وی در ادامه در مورد فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه گفت: تشکل‌های غیرسیاسی زیادی در دانشگاه تهران در حال فعالیت هستند. این تشکل‌ها شامل کانون‌های فرهنگی – اجتماعی، انجمن‌های علمی و نشریات می‌شوند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با بیان اینکه سیاست‌های دانشگاه در حوزه فرهنگ و دانشگاه به این صورت است که دانشجویان فعال باشند، گفت: سعی دانشگاه در این است که متصدی فعالیت‌های فرهنگی باشد و این امر را برای دانشجویان تسهیل کند.

گل‌محمدی از انتشار ۳۴۰ نشریه در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: امکان انتشار نشریه برای همه دانشجویان با هر سلیقه‌ای وجود دارد. اعتقاد ما این است که انتشار نشریه در دانشگاه دانشجو را برای حضور در جامعه آماده می‌کند.

وی به این سوال که آیا درزمینه فعالیت‌های فرهنگی با کمبود بودجه مواجه هستند یا خیر، پاسخ داد: هرکدام از انجمن‌ها و تشکل‌ها برای فعالیت‌ها به حجم زیادی از بودجه نیاز دارند که ممکن است در اختیار آنها نباشد. از طرف دیگر بودجه دانشگاه تهران به دلیل گستره زیادی که دارد، متمرکز نیست و پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه بودجه را به صورت مستقل دریافت می‌کنند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: به همین دلیل نمی‌توان آمار دقیقی از میزان کمبود بودجه ارائه کرد. اما هر دانشکده و پردیس می‌تواند به صورت مستقل با نهادهای خارج از دانشگاه ارتباط داشته و از آنها برای رفع کمبود بودجه کمک بگیرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم