نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه کیفی علوم پزشکی دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه کیفی علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سه حوزه آموزش، پژوهش و درمان خبر داد و گفت: توسعه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد گامی مهمی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در نشست مدیران، اساتید و صاحبنظران پیرامون ترجمان سیاست های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن قدردانی از خدمات ارزنده دکتر لاریجانی در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد، اظهار داشت: توجه به بخش پزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲۰۰۰ عضو هیات علمی، ۸۶ واحد دانشگاهی، ۱۵۰۰ تخت فعال، ۳۰۰۰ تخت در حال ساخت و ۶۱ هزار دانشجوی درحوزه علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

وی ضمن ابراز خرسندی از تدوین سند توسعه پزشکی، گفت: با توجه به اهمیت توسعه حوزه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد، شورای راهبردی پزشکی از اولین شوراهایی بود که در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفت و به ریاست دکتر لاریجانی تا کنون جلسات سودمندی برگزار کرده است.

وی با اشاره به نحوه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی براساس خرد جمعی، اظهار داشت: بهره گیری از نظرات اندیشمندان در حوزه های مختلف باعث شد تا ۱۳ شورای راهبردی برای اداره بهتر دانشگاه آزاد شکل بگیرد که برنامه ریزی، هدایت و سیاستگذاری از مهمترین ماموریت ها و وظایف این شوراها به شمار می رود.

میرزاده افزود: شوراهای راهبردی دانشگاه آزاد نقش کمیسیون های تخصصی شورای دانشگاه را برعهده دارند که بیش از ۷۵۰ نفر از فرهیختگان و اندیشمندان کشور در آن عضو بوده و با مدیریت دانشگاه همکاری می کنند.

وی گفت: مدیریت دانشگاه آزاد برنامه های هدفمندی برای توسعه حوزه علوم پزشکی در حوزه های آموزش، خدمات و پژوهش برعهده دارد به همین منظور ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری در این زمینه اختصاص یافته است تا بتوانیم بار عمده ای را در حوزه آموزش، پژوهش، درمان و خدمات پزشکی از دوش دولت برداریم.

رییس دانشگاه آزاد توسعه حوزه پزشکی دانشگاه آزاد را گامی موثر در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، دانست.

میرزاده با اشاره به سوابق علمی و مدیریتی دکتر لاریجانی در حوزه پزشکی کشور، خاطر نشان کرد: پشتوانه علمی دکتر لاریجانی باعث شد تا ۱۰۰ نفر از اساتید حوزه پزشکی به عنوان استاد وابسته با دانشگاه آزاد همکاری کنند که این امر اعتباری برای دانشگاه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه هدف ما توسعه حوزه پزشکی در تراز بین المللی است، گفت: بنای ما توسعه کیفی است به همین خاطر از دولت “تدبیر و امید” انتظار داریم با دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش همکاری کند. اگر چه دانشگاه آزاد برای اجرای برنامه های خود از ابزارهای قانونی برخوردار است اما در وهله اول قرار ما همکاری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم