نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تخصیص بودجه سال آینده دانشگاه‌ها براساس سرانه دانشجویی

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: بودجه دانشگاه‌ها در سال آینده براساس سرانه دانشجویی تخصیص می‌یابد که این یک جهش بزرگ است.

جواد حدادانیا رییس دانشگاه حکیم سبزواری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه میزان کسری بودجه در سال جاری در بخش اعتبارات جاری ۴ میلیارد تومان است، گفت: بخشی از کسری بودجه مربوط به حقوق و دستمزد است که امیدواریم با تدابیر وزارتخانه بخشی از آن تامین شود.

حدادنیا با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی برای بودجه آموزش عالی در سال آینده در نظر گرفته شده عنوان کرد: بودجه آموزش عالی رشد ۲۱ درصدی داشته است همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های بودجه سال آینده رشد ۳۴ درصدی بودجه بخش پژوهشی و تحقیقاتی آموزش عالی است.

حدادنیا با تاکید بر اینکه این میزان رشد جبران عقب‌ماندگی دانشگاه‌ها را نمی‌کند، اظهار کرد: در گذشته نظام خاصی برای توزیع اعتبارات به دانشگاه‌ها وجود نداشت. در بعضی از دانشگاه‌ها با تراکم بودجه و در بخش دیگر با کاهش تراکم در تخصیص بودجه مواجه بودیم.

رییس دانشگاه حکیم سبزواری همچنین اظهار کرد: این یکنواختی در پرداخت سبب می‌شود که میزان موفقیت دانشگاه‌ها در استفاده از بودجه پرداخت شده را سنجید.

حدادنیا درخصوص سهم درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها گفت: بیشترین سهم آموزش عالی در جذب درآمد اختصاصی از طریق منابع شهریه‌ای است.

وی در پایان گفت: افزایش سهم فروش تحقیقات و شرکت‌های دانش‌بنیان در درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها از برنامه‌های مورد توجه این دانشگاه در دو سال اخیر است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم