نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحولی بزرگ در جامعه با تحقق اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان گفت: دانشجویان باید مورد آموزش صحیح قرار بگیرند تا بتوانند یا دارای شغل شوند یا ارتقای شغلی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه اصفهان، منصور شریعتی در نشست خبری به مناسبت بیست و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی اظهارکرد: از شاخص‌های مهم در توسعه، فناوری علم و صنعت است. امروزه به علت گسترش جوامع و تنوع شغل‌ها نمی‌توان تنها تمام شغل‌ها را در درون مغازه‌ها و در سایه شاگرد و استاد دید از این رو برای دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروها برای بازار کار اهمیت خاصی دارد.

وی با بیان اینکه هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی آماده کردن فضا برای آموزش مهارت‌ها در محیط کار است، اضافه کرد: در سال‌های قبل بسیاری از وزارت خانه‌ها و سازمان‌های دولتی خودشان نیروها را آموزش می‌دادند، اما امروزه این کار به دانشگاه علمی کاربردی محول شده است و دانشگاه نیز به هر مرکزی بنا به پتانسیلی که دارد برخی رشته‌ها را می‌دهد که در سطح ایران نزدیک به ۹۰۰ مرکز در حال فعالیت است.

شریعتی با بیان اینکه برخی دانشگاه‌ها بیشتر در سطح مرزهای دانش کار می‌کنند، اضافه کرد: در دانشگاه علمی کاربردی استاد استخدامی نداریم؛ بلکه از مدرسی که حداقل فوق لیسانس و سال‌ها در رشته مورد نظر تجربه لازم را داشته باشد مورد بررسی قرار داده و استفاده می‌کنیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان با بیان اینکه افتخار دارم مراکزی را که استانداردهای لازم ندارند بسته‌ام، تصریح کرد: نمی‌گویم در تمام رشته‌ها موفق عمل کردیم، اما دانشجویانی که مدرک کاردانی را گرفته توانسته‌اند با حقوق بالا شاغل شوند؛ اما درصدی هم وجود دارند که در این دانشگاه به دنبال مدرک هستند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد دانشجوی جامع علمی کاربردی در استان اصفهان حدود ۳۵ هزار نفر است که این رقم چیزی حدود پنج درصد کل دانشجویان استان را تشکیل می‌دهد و انتظار داریم به ۱۱ درصد برسد که از این تعداد حدود ۲۲ هزار نفر مرد و حدود ۱۲ هزار نفر خانم هستند.

شریعتی با بیان اینکه اگر به اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی عمل شود تحول بزرگی در کشور ایجاد می‌شود، با تاکید بر اینکه سه هزار مدرس در این دانشگاه تدریس می‌کنند، افزود: دانشجویان باید مورد آموزش صحیح قرار بگیرند تا بتوانند یا دارای شغل شوند یا ارتقای شغلی داشته باشند.

شریعتی عنوان کرد: در استان ۲۷ مرکز دولتی، ۱۱ مرکز خصوصی و ۱۱ مرکز عمومی علمی کاربردی داریم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم