نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحقق شعار هر خانواده یک امداد گر ، چشم انداز کانون دانشجویی هلال احمر واحد علوم و تحقیقات

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر واحد علوم و تحقیقات ، هر خانواده یک امداد گر، تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها، حمایت از زندگی انسان ها، صلح، دوستی و تفاهم را از شعار ها و چشم اندازهای این کانون دانشجویی دانست.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، نیلوفر جعفری دبیر کانون دانشجویی هلال احمر این واحد علوم و تحقیقات گفت: کانون دانشجویی هلال احمر این واحد زیر نظر جمعیت هلال احمر واحد شمیرانات و به عنوان واسطه ای بین جمعیت هلال احمر و واحد علوم و تحقیقات فعالیت می کند .

وی ادامه داد: کانون دانشجویی هلال احمر واحد علوم و تحقیقات با برنامه ریزی برای جذب اعضا و بهره مندی از توان دانشجویان، بستر مناسبی برای انجام فعالیت های فرهنگی، امدادی و بشر دوستانه ایجاد می کند.

جعفری جذب، سازمان دهی و تربیت دانشجویان برای انجام خدمات امدادی و اجتماعی به ویژه به هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه را نخستین هدف این کانون دانست و افزود: بسترسازی مناسب در جهت تداوم همکاری دانشجویان داوطلب با هلال احمر پس از فراغت از تحصیل از دیگر اهداف کانون دانشجویی هلال احمر واحد علوم و تحقیقات است.

وی از کوشش در جهت شناساندن وظایف و اهداف انسانی جمعیت هلال احمر از طریق برنامه های آموزشی و پژوهشی در جهت سیاست های کلی پژوهشی – آموزشی کشور و این جمعیت در کانون خبر داد و تصریح کرد: تلاش در جهت تقویت روحیه انسان دوستی در بین دانشجویان با انجام برنامه های بشر دوستانه و امدادی و بسط اندیشه هایی چون مهرورزی، خدمت به دیگران، ایثار، دوستی و … با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها از جمله اهداف فعالیت کانون هلال احمر واحد است.

جعفری با بیان اینکه توسعه دامنه شناخت و معرفت اعضا نسبت به الگوی خانواده بر اساس قرآن نیز از اهداف این کانون محسوب می شود، اظهار داشت: عضوگیری از بین دانشجویان داوطلب با انجام فراخوان در طی سال و برنامه ریزی برای آموزش و به کارگیری آنان در فعالیت های امدادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، سیاحتی و … از وظایف کانون به شمار می رود.

وی ادامه داد: از دیگر وظایف کانون هلال احمر واحد علوم و تحقیقات ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به دانشجویان در چارچوب اهداف و برنامه های سازمان و جلب همکاری مردم از طریق شناساندن اهداف و معرفی فعالیت های هلال احمر است.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، جعفری از برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه به مراتب در هر ترم تا دوره پیش بیمارستانی و برگزاری همایش ها و سمینارهایی همچون همایش ایدز , مبارزه با مواد مخدر در روز جهانی صلیب سرخ در سال های اخیر خبر داد و اضافه کرد: برگزاری ایستگاه اهدای خون در دانشگاه ها، استقبال از دانشجویان جدید الورود و برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مانورهای امدادی (صعود و فرود راپل) به مناسبت های مختلف از اقدامات مهم کانون به شمار می روند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی و فوریت های پزشکی ، برگزاری کارگاه های آموزشی روش تحقیق، بازدید از مراکز و موسساتی مثل موسسه محک , شیرخوارگاه آمنه و بیمارستان هایی مثل بقیه الله، افزود: برگزاری مسابقات کتبی پرسش و پاسخ در دانشگاه و عملی امداد و کمک های اولیه شامل چادر زنی , حمل مصدوم , بانداژ، CRP در دانشگاه و برپایی اردوی بازآموزی و آموزشی دوره های هلال احمر از دیگر اقدامات این کانون به حساب می آید.

جعفری به برگزاری نمایشگاه در زمینه های مختلف مثل بیماری ها و پیشگیری و درمان و نیز برگزاری اردوی آموزشی دوره راپل و دوره آتش نشانی برای اولین بار در سال تحصیلی۹۲- ۹۳ اشاره کرد و افزود: امدادگران کانون هلال احمر این واحد دانشگاهی تاکنون در راهپیمایی های ۲۲ بهمن، پست های نوروزی، اردوهای عام المنفعه همچون پاکسازی محیط زیست و اردوهای سیاحتی و تفریحی نظیر اردوهای کشوری کانون ها در بندرانزلی حضور داشتند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم