نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل ۷۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه رازی

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۷۰ دانشجوی عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، در این باره اظهار کرد: دانشگاه رازی کرمانشاه به واسطه قرار گرفتن در نوار مرزی ایران وظیفه جذب دانشجویان عراقی را در رشته‌های مختلف تحصیلات تکمیلی دارد.

وی ادامه داد: این برنامه از چند سال گذشته بر اساس تفاهم نامه‌های منعقده بین دانشگاه رازی و دانشگاه‌های کشور عراق آغاز شده و در حال حاضر ۷۰ دانشجوی عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

اعلمی آل آقا اظهار کرد: دانشگاه رازی کارهای خوبی در زمینه ارتباطات بین الملل انجام داده که از جمله آنها می‌توان به برگزاری کنفرانس‌ها و کنگره‌های مشترک با دانشگاه‌های عراقی اشاره کرد.

سرپرست دانشگاه رازی گفت: در آینده نزدیک قصد داریم با برنامه ریزی مدون تری نسبت به جذب تعداد بیشتری از دانشجویان عراقی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: استان کرمانشاه به واسطه مرزی بودنش می‌تواند به یکی از قطب‌های جذب دانشجویان خارجی در کشور تبدیل شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: هرچقدر دانشگاه با دیگر دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های خارجی ارتباط داشته باشد، یقینا به رشد کمی و کیفی علمی و پژوهشی دانشگاه کمک قابل توجهی خواهد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم