نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل ۷۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه رازی

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۷۰ دانشجوی عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، در این باره اظهار کرد: دانشگاه رازی کرمانشاه به واسطه قرار گرفتن در نوار مرزی ایران وظیفه جذب دانشجویان عراقی را در رشته‌های مختلف تحصیلات تکمیلی دارد.

وی ادامه داد: این برنامه از چند سال گذشته بر اساس تفاهم نامه‌های منعقده بین دانشگاه رازی و دانشگاه‌های کشور عراق آغاز شده و در حال حاضر ۷۰ دانشجوی عراقی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

اعلمی آل آقا اظهار کرد: دانشگاه رازی کارهای خوبی در زمینه ارتباطات بین الملل انجام داده که از جمله آنها می‌توان به برگزاری کنفرانس‌ها و کنگره‌های مشترک با دانشگاه‌های عراقی اشاره کرد.

سرپرست دانشگاه رازی گفت: در آینده نزدیک قصد داریم با برنامه ریزی مدون تری نسبت به جذب تعداد بیشتری از دانشجویان عراقی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: استان کرمانشاه به واسطه مرزی بودنش می‌تواند به یکی از قطب‌های جذب دانشجویان خارجی در کشور تبدیل شود.

وی در خاتمه اظهار کرد: هرچقدر دانشگاه با دیگر دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های خارجی ارتباط داشته باشد، یقینا به رشد کمی و کیفی علمی و پژوهشی دانشگاه کمک قابل توجهی خواهد کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم