نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه‌های آزاد خراسان رضوی در مقطع ارشد

نماینده تام‌الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بزرگ گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد خراسان رضوی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه خراسان، عبدالمجید حلمی در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌ رضوی، شمالی و جنوبی که با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس هیات امنای دانشگاه، دکتر میرزاده و اعضای هیات امنای سه استان خراسان در محل تالار آئینه حرم مطهر رضوی برگزار شد، افزود: خراسان رضوی شامل ۱۰ واحد و شش مرکز دانشگاهی است که مشهد و نیشابور دو واحد جامع آن است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱۶ رشته، شهر در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی فعال است گفت: از این تعداد، ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱۴ رشته در مقطع دکتری است.

حلمی تعداد دانشجویان واحدهای خراسان رضوی را ۶۰ هزار نفر عنوان کرد و یادآور شد: ۲۵ درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بزرگ با بیان اینکه در سطح دانشگاه‌های آزاد خراسان‌ رضوی ۳۰ رشته در مقطع دکتری و ۳۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد اضافه شده است از افزایش ۱٫۷ درصدی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در سال جاری در این استان خبر داد.

حلمی با اشاره به تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد خراسان‌رضوی گفت: تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه‌های آزاد استان ۱۰۰۰ نفر است که با این رقم نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان، یک به ۵۲ است.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۰۰۰ استاد حق‌التدریس داریم و تعداد کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در استان ۱۵۵۰ است.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بیان کرد: کل فضای موجود دانشگاه آزاد در خراسان‌رضوی ۵۳۰ هزار متر مربع بوده و فضای آموزشی آن ۲۳۶ هزار متر مربع است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم