نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه‌های آزاد خراسان رضوی در مقطع ارشد

نماینده تام‌الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بزرگ گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد خراسان رضوی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه خراسان، عبدالمجید حلمی در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌ رضوی، شمالی و جنوبی که با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس هیات امنای دانشگاه، دکتر میرزاده و اعضای هیات امنای سه استان خراسان در محل تالار آئینه حرم مطهر رضوی برگزار شد، افزود: خراسان رضوی شامل ۱۰ واحد و شش مرکز دانشگاهی است که مشهد و نیشابور دو واحد جامع آن است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱۶ رشته، شهر در دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان رضوی فعال است گفت: از این تعداد، ۱۴۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱۴ رشته در مقطع دکتری است.

حلمی تعداد دانشجویان واحدهای خراسان رضوی را ۶۰ هزار نفر عنوان کرد و یادآور شد: ۲۵ درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بزرگ با بیان اینکه در سطح دانشگاه‌های آزاد خراسان‌ رضوی ۳۰ رشته در مقطع دکتری و ۳۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد اضافه شده است از افزایش ۱٫۷ درصدی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در سال جاری در این استان خبر داد.

حلمی با اشاره به تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد خراسان‌رضوی گفت: تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه‌های آزاد استان ۱۰۰۰ نفر است که با این رقم نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌های آزاد استان، یک به ۵۲ است.

وی افزود: هم‌اکنون ۲۰۰۰ استاد حق‌التدریس داریم و تعداد کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در استان ۱۵۵۰ است.

نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان بیان کرد: کل فضای موجود دانشگاه آزاد در خراسان‌رضوی ۵۳۰ هزار متر مربع بوده و فضای آموزشی آن ۲۳۶ هزار متر مربع است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم