نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی اردبیل

رییس دانشگاه جامعه علمی کاربردی استان اردبیل گفت: این دانشگاه ۱۰ هزار دانشجو دارد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اردبیل، عبدالعزیز ابراهیم زاده در نشست مشترک با روسای واحدهای استانی با ریاست دانشگاه جامع علمی کابردی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که در جهت آموزش، اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی فعالیت می‌کند به طوری که تلاش این دانشگاه در راستای هم افزایی همکاری بین بخشی فرصتی را در آموزش عالی کشور فراهم کرده تا موجب رشد در عرصه مهارت آموزی اشتغال پایدار و کار آفرینی شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ذات آموزش‌های مهارتی و ماموریت‌هایی که برای دانشگاه‌های متولی آموزش‌های مهارتی تعریف شده، توسعه آموزش‌های مهارتی و شغل محور در سطوح عالی می تواند در برنامه‌های توسعه‌ای کشوری و استانی موثر باشد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبر«این دانشگاه‌های فنی و حرفه ای و این دانشگاه‌های علمی کاربردی باید توسعه یابد» گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در راستای سیاستهای ریاست دانشگاه و در جهت همسویی با اهداف کلان دولت، به سمت ارتباط با صنعت و کارآفرینی بازار، اشتغال بر مبنای اقتصاد دانش بنیان پیش می‌رود تا جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل دارای ۲۰ مرکز آموزشی است، اظهار کرد: این دانشگاه، در ۱۸۸ رشته با تحصیل ۹۲۷۵ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی چهار گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند.

ابراهیم زاده ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی استان اردبیل، تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر دانشجو داشته که به عنوان دانشگاه پیشرو در برقراری ارتباط مناسب با برخی از دستگاه‌های مختلف اجرایی استان عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: از ۲۰ مرکز آموزش علمی- کاربردی استان، سه مرکز در پارس آباد، یک مرکز در گرمی، ۱۵ مرکز در اردبیل و یک مرکز در خلخال فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم