نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل یک چهارم کل دانشجویان کشور در پیام‌نور

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه یک چهارم کل دانشجویان کشور در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند، گفت: کل مراکز دانشگاه پیام نور باید در تصمیم گیری های کلان این دانشگاه، سهیم باشند.

ابوالفضل فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور، از نظر جمعیت بزرگترین دانشگاه کشور است؛ به طوری که یک چهارم کل دانشجویان کشور در ۵۰۰ واحد این دانشگاه، در حال تحصیل هستند.

وی افزود: دانشگاه پیام نور به صورت مجازی و حضوری در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرد، همچنین مراکز خارج از کشور این دانشگاه بسیار فعال هستند.

به گفته فراهانی، ۳۹۵۰ نفر به عنوان هیأت علمی و ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر در بخش اداری این دانشگاه فعالیت می کنند، در کنار این تعداد هیأت علمی، از پتانسیل علمی سایر دانشگاه ها نیز در تدریس استفاده می شود .

وی در خصوص جذب هیأت علمی خاطرنشان کرد: هیأت علمی همچون سابق و بر اساس پارامتر هایی همچون مدرک، سن کمتر از ۳۵ سال و در اختیار دانشگاه بودن، جذب می شوند.

فراهانی خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت مراکز پیام نور کل کشور و آشنا کردن این مراکز با سیاست های کلان و برنامه چهار ساله دانشگاه پیام نور کشور، سفر های استانی ام ادامه خواهد یافت.

وی گفت: با توجه به شناختی که از مدیران مراکز دانشگاه های پیام نور دارم، معتقدم تصمیم گیری ها نباید تنها از تهران صورت گیرد و سایر مراکز باید در همه حوزه ها ایفای نقش کنند و لازمه رسیدن به این خواسته، ارتباط مستقیم با مراکز دانشگاه پیام نور در کل کشور است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم