نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل یک‌چهارم دانشجویان انگلیسی در دانشگاه‌های بی‌کیفیت

آمار جدید از وضعیت تحصیلی دانشجویان انگلیس نشان می‌دهد که حدود یک‌چهارم از دانشجویان در برخی دانشگاه‌ها و کالج‌های این کشور از استانداردهای آموزشی در این موسسات رضایت ندارند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با وجود افزایش شدید شهریه‌های تحصیلی در انگلیس، یک‌چهارم از دانشجویان این کشور از استانداردهای‌ آموزشی و رشته‌های تحصیلی خود رضایت کافی ندارند. بنابر آمار همچنین بخش قابل توجهی از دانشجویان این کشور به طور کلی از کیفیت دانشگاه‌ها ناراضی هستند.

در فهرست ۲۶۷ دانشگاه انگلیس از نظر میزان رضایت دانشجویان از کیفیت آموزشی، دانشگاه هنر لندن پایین‌ترین رتبه را داشت. تنها ۷۱ درصد از دانشجویان این دانشگاه از کیفیت آموزش و رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه اعلام رضایت کردند. دانشگاه متروپولیتن لندن و دانشگاه هنرهای خلاق نیز به ترتیب با ۷۶ و ۷۷ درصد میزان رضایت دانشجویان، دانشگاه هنر لندن را تعقیب می‌کنند. در بین دانشگاه‌های عضو «گروه راسل» نیز دانشگاه «ادینبرو» با ۸۲ درصد میزان رضایتمندی دانشجویان در رتبه ۱۷۴ این رده‌بندی قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تلگراف، در این رده‌بندی که طی ۱۰ سال گذشته هر سال از سوی شورای تامین اعتبار آموزش عالی انگلیس انجام می‌شود، این بار میزان استانداردهای آموزشی سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ میلادی که دومین سال پس از اعمال قانون افزایش شهریه‌های تحصیلی به بیش از ۹۰۰۰ پوند است، مورد بررسی قرار گرفت. نتایج کلی این بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۸۶ درصد از دانشجویان از استانداردهای تحصیلی و آموزشی در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی انگلیس رضایت دارند. این در حالی است که این رقم نسبت به سال گذشته یک درصد رشد نشان می‌دهد.

نظرات اخذ شده از استادان دانشگاه‌ها نشان می‌دهد که بیشترین نارضایتی‌ها از مدیریت دانشگاه‌ها و میزان پایین حمایت‌های دانشگاهی است.

در این رده‌بندی همچنین دانشکده پزشکی «برایتون و ساسکس» با ۹۶ درصد میزان رضایتمندی در رتبه نخست قرار دارد. پس از آن دانشگاه‌های «سنت اندروز»، «بث»، «کیل» و «سنت‌مری» قرار دارند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم