نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل صدها تن از دانشجویان افغان در مقاطع مختلف پیام‌نور

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان در تهران گفت :در ایران صدها تن از دانشجویان افغان در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل‌اند و این نشان از زبان و دین مشترک بین دو کشور دارد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد افسر رهبین با سخنرانی در مراسم چهارمین جشن دانش آموختگان دانشگاه پیام نور با اشاره به تقدیر از ۶ فارغ التحصیل مرکز افغانستان گفت: این موفقیت ریشه در روابط تاریخی و فرهنگی میان دو کشور دارد.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان در تهران گفت: افغانستان و ایران دارای میراث‌های فرهنگی مشترک‌اند و هر زمانی که بتوانند می توانند این میراث ها را با هم به اشتراک گذاشته و زمینه ساز موفقیت‌های بیشتری باشند.

محمد افسر رهبین گفت: در ایران صدها تن از دانشجویان افغان در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل‌اند و این نشان از زبان و دین مشترک بین دو کشور دارد.

وی یکی از مهمترین دلایل ابراز علاقه‌مندی دانشجویان افغان به تحصیل در دانشگاه پیام نور را کتاب محور بودن و زبان فارسی مشترک دانست و گفت: همین که مطالعه کتاب های درسی نیاز به مترجم ندارد می تواند موجب انگیزه شود.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی افغانستان گفت با توجه به فرهنگ غنی و پیشینه فرهنگی دو کشور گفت :تمامی روسای دانشگاههای کشور نسبت به تعامل خاص با کشور افغانستان باید اهتمام ورزند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم