نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل حدود ۳۵ درصد دانشجویان زنجان در دانشگاه آزاد

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان تاکید کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی سبب افزایش کیفیت آموزشی می‌شود.

اصغر پرتوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، در خصوص ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ارتقاء کیفیت آموزشی در دو دهه اخیر از سیاست‎های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی بوده است، به گونه‎ای که امکانات آموزشی لازم در حد استاندارد وزارت علوم از جمله تاسیسات و امکانات فیزیکی، تامین عرصه و زیربنای لازم آموزشی و پژوهشی، کارگاه‎ها و کتابخانه‎های مجهز، امکانات فرهنگی مانند مساجد و هیئت علمی تامین شده است.

این مسوول خاطرنشان کرد: حدود ۳۵ درصد دانشجویان استان زنجان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند، این در حالی است که ۶۷ درصد کل اعضای هیئت علمی تمام‌وقت در این دانشگاه فعال هستند که این موضوع نشان می‎دهد نسبت هیئت علمی به دانشجو در این دانشگاه بالا است.

وی اظهار کرد: یکی از سیاست‏های اصلی این دانشگاه ارتقاء کیفیت آموزشی است، به گونه‎ای که واحدهای زنجان و ابهر دانشگاه آزاد اسلامی در این موضوع بسیار موفق بوده‎اند. توسعه تحصیلات تکمیلی تاثیر زیادی در ارتقاء کیفیت آموزشی دارد، چرا که سبب افزایش تولیدات علمی، مقالات و طرح‎های پژوهشی می‌شود.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: متقاضیان زیادی برای ورود به مقطع دکتری در کشور وجود دارد، ولی با توجه به پاسخ‌گو نبودن امکانات آموزش عالی درصد کمی می‎توانند به این مقطع راه یابند، لذا فراهم شدن امکان تحصیل در مقطع دکتری برای کشور اهمیت زیادی دارد که در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی موفق به تصویب رشته‌های متعدد برای جذب دانشجو در این مقطع شده است که نشان‌دهنده افزایش کیفیت آموزشی در این دانشگاه است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم