نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل بیش از ۵ هزار دانشجو در دانشکده های فنی همدان

رئیس دانشکده فنی شهید مفتح همدان از تحصیل ۵۳۹۹ دانشجوی دختر و پسر در دانشکده های فنی استان در دوره های روزانه و شبانه این دانشگده خبر داد.

“محمود حاجی زین العابدینی” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_ منطقه همدان، تعداد دانشجویان دوره های روزانه دانشکده های امسال در استان را ۲۹۸۹ نفر و تعداد دانشجویان دوره شبانه را ۲۴۱۰ نفر خواند و اظهار کرد: در حال حاضر سه دانشکده شهید مفتح، شهید جباریان و زینب کبری در همدان ودانشکده‌های خوارزمی و کوثر در ملایر و حاج حشمت شهبازی در نهاوند در استان فعالیت می کنند.

وی یادآور شد: این دانشجویان در دوره های کاردانی و کارشناسی در رشته های مختلفی از جمله حسابداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، نقشه کشی، عمران, تصویر برداری، مکانیک، الکترونیک، برق و کودک یاری مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشکده فنی شهید مفتح همدان همچنین تعداد کارکنان موظف در دانشکده های استان ۱۵۷ نفر، اساتید موطف ۳۸ نفر و تعداد اساتید مدعو را ۵۰۰ نفر دانست.

وی با اشاره به اهداف دانشکده های فنی و حرفه ای تصریح کرد: از جمله این اهداف می توان به تربیت نیروی کاردان متخصص برای تامین نیاز صنایع کشور، تربیت افراد خلاق و کارآفرین، پیشبرد اهداف توسعه همه جانبه معنوی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، حضور زنده و پویا در صحنه های مختلف علمی داخلی و خارجی و ایجاد افق روشن برای ادامه تحصیل فارغ التحصیلان برتر هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش اشاره کرد.

حاجی زین العابدینی اظهار کرد: همچنین چشم انداز دانشکده های فنی در کشور ارتقاء کیفیت آموزشی در تمام رشته های موجود، توسعه و تنوع رشته ها در دوره کاردانی با توجه به نیاز استان، ارائه آموزش های تولید محور به عنوان الگوی دانشگاه نسل سوم، جذب نیروی انسانی کارآمد و تلاش در جهت ارتقاء و کسب رتبه های علمی در سطوح منطقه ای و کشوری است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم