نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تحصیل بیش از ۱۱ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد قم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم گفت: ۱۱هزار و ۱۵۰ دانشجو در ۱۰۸ رشته در چهار دانشکده علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم‌پایه و علوم پزشکی تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، محمد سالار کسرایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۵۶۶۶ نفر را دانشجویان پسر و ۵۴۸۴ را دانشجویان دختر تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه امسال ۳۳۰۰ نفر در این دانشگاه پذیرش شدند،گفت: از ابتدا مهرماه ۵۴ رشته جدید در هیئت‌امنای دانشگاه به سایر رشته های دانشگاه افزوده شده است، از این تعداد ۲۸ رشته تحصیلی در مقطع دکترا است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم؛ رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی شهرسازی، مهندسی کامپیوتر سخت‌افزار، مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار، روانشناسی تربیتی و روانشناسی بالینی را از جمله رشته‌های جدید این دانشگاه ذکر کرد.

کسرایی با اشاره به نبود برخی از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این امر سبب تحصیل دانشجویان در شهرهای اطراف استان می‌شد که با ارائه رشته‌های مختلف تحصیلی مانع سفرهای غیرضروری دانشجویان قمی و رفع نگرانی خانواده‌های دانشجویان خواهیم شد.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم