نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمیع پردیس علوم و تحقیقات باعث رشد تحصیلات تکمیلی می‌شود

نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی گفت: تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات می‌تواند با توجه به هماهنگی‌های بوجود آمده با وزارت علوم، باعث رشد تحصیلات تکمیلی شود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، بیست و یکمین جلسه شورای رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی کشور، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، رئیس شورای سیاستگذاری سما در استان گیلان، مشاور نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی و رؤسای واحد‌ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، در سالن جلسات ستاد هماهنگی این استان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی میرابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، گزارش مبسوطی از روند فعالیتهای ستاد هماهنگی استان گیلان ارائه کرد.

دکتر احمد شاهورانی، نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی، گفت: بعد از یک ماه روزه داری و عبادات، باید توانسته باشیم تا از برکات این ماه استفاده کنیم. ماه رمضان، ماه تطهیر و ماه پالایش اخلاق و روحیات است که امیدوارم همه از این فرصت استفاده کرده و خود را از آلودگی‌ها پاک کرده باشیم.

نماینده تام الاختیار دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی، با محکوم کردن جنایات اخیر صهیونیست اشغالگر در نوار غزه، گفت: با توجه باینکه از نظر امام راحل ( ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، مسأله فلسطین و حمایت از مردم مظلوم فلسطینی که از شهرهای خود آواره شده‌اند یکی از مسائل اصلی جهان اسلام است و با توجه به ظلمی که اسرائیل غاصب نسبت به این مردم روا داشته است، همچنین بیشتر ارگانهای بین المللی یکسویه قضاوت کرده و حقوق ملت فلسطین را نادیده می گیرند که جا دارد از حضور گسترده مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس تقدیر و تشکر کرد که با حضور همه جانبه خود یکبار دیگر به استکبار جهانی ثابت کردند که در هر شرایطی همراه و پشتیبان مردم مظلوم فلسطین خواهند بود.

دکتر شاهورانی، با تأکید اخلاق مداری و رشد ارزشها در دانشگاه آزاد اسلامی، بیان کرد: فعالیتهای دانشگاه فقط نباید صرفا به مسائل آموزشی و پژوهشی پرداخته بلکه از ارزشها غفلت نشود. حضرت امام خمینی (ره) به دلیل پسوند اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، با تأسیس این دانشگاه در کشور موافقت کردند و ما وظیفه داریم تا از این ارزشها در دانشگاه غفلت نکرده تا بتوانیم به هدف اصلی خود برسیم.

وی ادامه داد: نیمی از کارها در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس فعالیتهای فرهنگی و توجه به اخلاق و ارزشهای اسلامی در این دانشگاه است.

نماینده تام الاختیار دانشگاه در استانهای شمالی، تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران، مبنا براساس ولایت فقیه خواهد بود و مسوولی که انتخاب شده، ضمن تبعیت از ولایت فقیه، در مقابل مسئولین، پاسخگو است. امر به معروف و نهی از منکر واجب است و وجود آن باعث جلوگیری از فساد خواهد شد. قبل از هر تصمیم گیری اداری باید تصمیم گیری شرعی و از قرآن درس گرفته شود تا ایجاد محیطی مطلوب جهت خدمت رسانی بیشتر، ارائه شود.

دکتر شاهورانی، تعامل با مسئولین را مورد توجه رؤسای واحدها قرار داد و اظهار کرد: تعامل با مسئولین استانی و شهر باید مورد توجه قرار گیرد چرا که مدیری قدرتمند است که بتواند تعامل خوبی با مسئولین در مسائل بر اساس ارزشهای دینی داشته باشد. وظیفه ما جهت رشد دانشگاه و رفع مشکلات و موانع بوده که با داشتن این تعامل می‌توان به این هدف رسید.

این مقام مسئول، با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰درصد آموزش عالی کشور را بر دوش دارد، اذعان کرد: تجمیع پردیس‌های علوم و تحقیقات می‌تواند با توجه به هماهنگی های بوجود آمده با وزارت علوم، باعث رشد تحصیلات تکمیلی شود. ضمن اینکه توصیه می‌شود رشد رشته‌های جاذبه دار، جذب هیأت علمی با مدرک دکتری مورد توجه قرار گیرد و نیز جلوگیری از اسراف و صرف هزینه‌های مازاد و غیر ضروری را نیز سرلوحه کار مدیران قرار گیرد.

دکتر احمد شاهورانی، با جدی گرفتن راه‌اندازی شرکتهای دانش بنیان در استانها، افزود: شرکتهای دانش بنیان و توانایی‌های منطقه و استان جدی گرفته شود و باید به سمت فعالیتهای اقتصادی و شرکتهای دانش بنیان حرکت کنیم تا بتوان ۱۲درصد درآمد غیر شهریه را محقق کرد.

در ادامه دکتر علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ضمن ارائه گزارش طرح تجمیع پردیس علوم و تحقیقات گیلان، بیان کرد: استان گیلان با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های موجود در استان، قابلیت اجرای طرح‌های اقتصادی خوبی را داشته که یکی از طرحهای پیش بینی شده، تبدیل زباله به انرژی خواهد بود و سه نقطه در استان به این امر اختصاص یافته که در این طرح، با احیای زباله و تبدیل آن به انرژی پروژه یاد شده عملیاتی خواهد شد.

در ادامه، رؤسای واحدها و مراکز آموزشی شرکت کننده در این جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم