نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد تهران در هفت پردیس

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه واحدهای دانشگاه آزاد در تهران در قالب هفت پردیس تجمیع می‌شوند گفت: این طرح با زیربنای ۴۰۰ هزار متر مربع در برنامه قرار دارد و بودجه آن از طریق فروش مایملک دانشگاه آزاد تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکترمیرزاده در سخنانی در مراسم جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه آزاد گفت: ۵۰ درصد از فارغ‌التحصیلان کشور که حدود ۵ میلیون نفر را شامل می‌شوند، از دانشگاه آزاد فارغ‌التحصیل شدند و این به این معناست که فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد از سراسرکشور بوده‌اند. این امرنشان‌دهنده ضریب تاثیردانشگاه بدون کمک دولت و پول نفت بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد ظرف سه دهه گذشته با طرح آیت‌الله هاشمی و دکتر جاسبی عرصه پهناوری برای توسعه علم و فناوری ایجاد کرده است، گفت: دانشگاه آزاد از دستاوردهای انقلاب و سرمایه علمی – فرهنگی کشوراست که خدمات بی نظیری در توسعه ایران اسلامی انجام داده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری گفت: این سند دارای ۴۲ محور است که این محورها زمینه‌ساز توسعه کشورهستند. بر اساس این سند تا سال ۱۴۰۴ باید قطب علمی جهان اسلام شویم.

میرزاده با اشاره به تاکید سیاست‌های علم وفناوری دراقتصاد دانش‌بنیان گفت: دراین سند برنامه‌ریزی شده تا سال ۱۴۰۴، ۵۰ درصد تولید ناخالص ملی متعلق به اقتصاد دانش‌بنیان باشد.

وی با بیان اینکه ازاولویت‌های دانشگاه آزاد توسعه تحصیلات تکمیلی است، گفت: تحصیلات تکمیلی باعث مشارکت بیشتر ایران درعرصه علمی جهان می‌شود وارتباط صنعت وخدمات با دانشگاه را بیشترمی‌کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توافقات صورت گرفته با وزارت علوم اظهارکرد: ظرف چهارماهه گذشته، با توافقات وزارت علوم، پرونده‌هایی که در شورای گسترش خاک می‌خوردند و تبدیل به یک مشکل مزمن برای دانشگاه آزاد شده بودند، حل شد و زمینه‌ گسترش تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه به وجود آمد.

میرزاده با بیان اینکه امسال در دانشگاه آزاد در نیم‌سال تحصیلی جاری نزدیک به ۱۲ هزار دانشجو در دوره دکتری و ۲۲۰ هزار دانشجو در دوره ارشد پذیرش شده‌اند، اظهارکرد: امیدوارم جمعا در دو ترم مهروبهمن با احتساب دانشجویان موجود درعرصه تحصیلات تکمیلی به بیش از ۵۰۰ هزاردانشجو برسیم.

وی با بیان اینکه امسال نزدیک به ۴ میلیارد دلارو پذیرش ۱۲هزار دانشجوی دکتری صرفه‌جویی ارزی صورت گرفته است، گفت: اگرهر دانشجو به خارج از کشور سفرمی‌کرد، سالانه ۴۰ هزار دلارهزینه خواهد داشت که با پذیرش در دانشگاه آزاد این صرفه‌جویی ارزی در کشور صورت گرفته است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۷۵ درصد متقاضیان دوره دکتری نتوانستند وارد این دوره‌ها شوند، گفت: طبق گزارش وزارت علوم، بخش زیادی ازاین دانشجویان به کشورهای منطقه سفر خواهند کرد.

میرزاده با تاکید براینکه گسترش تحصیلات تکمیلی نیازبه هزینه دارد، گفت:هزینه‌ها ازطریق فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان وشهریه تامین می‌شود وکمکی از سوی دولت به دانشگاه آزاد وجود ندارد.

وی با تشکرازخانواده‌های فرهیخته‌ای که ازهزینه‌های زندگی‌ان کم کرده‌اند وفرزندانشان دردانشگاه آزاد درس بخوانند، گفت: این خانواده‌ها با پول خودشان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان را ساخته‌اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دردوحوزه اقتصاد دانش‌بنیان و شهریه برنامه‌های مختلفی دیده شده است، گفت: مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال تشکیل هستند اما ثمر دادن این مراکز چند سال به طول خواهد انجامید. به همین خاطر طی چند سال آینده فقط متکی به شهریه‌ها خواهیم بود.

میرزاده با اشاره به اینکه جمعا در سال گذشته و امسال مجوز افزایش ۴۵ درصد شهریه‌ها را داشته‌ایم گفت: سال گذشته ۲۰ درصد وامسال ۲۵ درصد حق افزایش سهمیه داشتیم اما در سال گذشته فقط سه درصد و امسال ۱۵ درصد افزایش شهریه صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش شهریه‌ها کاملا قانونی بوده، گفت: افزایش شهریه‌ها با موافقت وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی بوده و در هیات امنا با حضور وزیر علوم و وزیر بهداشت تصویب شده است و مشخص نیست افرادی که ادعا می‌کنند افزایش شهریه‌ها غیرقانونی است، اطلاعات خود را از کجا می‌آورند؟

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به طرح تجمیع واحدهای دانشگاه آزاد تهران گفت: در برنامه داریم تا طرح هفت پردیس را با زیربنای ۴۰۰ هزار متر مربع اجرایی کنیم و بودجه آن را از فروش مایملک دانشگاه آزاد تهیه خواهیم کرد چراکه نمی‌توان بودجه چنین طرح عظیمی را از شهریه تامین کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم