نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمیع بیمارستان‌های آموزشی باعث ارتقای فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی می‌شود

نخستین نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال جاری با حضور وزیر بهداشت،‌ معاونان وزیر بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعضای هیات امنا در تالار شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارس سرویس دانشگاهی ایسنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باید دانشگاههای معتبر جهان را مد نظر قرار داده و با آنها رقابت کند. در این صورت ماموریت‌هایی که برای خود تعریف خواهد کرد کاملا متفاوت خواهد بود و به شکل دیگری باید سازماندهی شود و از اعضای هیات امنا می خواهم به دانشگاه کمک کنند تا یک ماموریت جدید برای خود تعریف کند.

دکتر هاشمی پس از گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فعالیتهای صورت گرفته در راستای درآمدزایی و خودکفایی را شایسته تقدیر دانست و این گزارش را حاکی از آن دانست که این دانشگاه به فکر خلق ثروت، درآمدزایی و خودکفایی می باشد و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر در راستای خودکفایی دانشگاههای پایتخت، خودکفایی و استقلال دانشگاهها را امری ضروری برشمرد.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد: این دانشگاه از اولین دانشگاههای کشور باشد که بمعنای واقعی بدون اعتبارات دولت بتواند بصورت مستقل خود را اداره کند.

وی با بیان این که در گذشته نیز این دانشگاه در هیات امنایی کردن چند بیمارستان خود پیشگام بوده است، اظهار امیدواری کرد: این دانشگاه با ماموریتی که هیات امنا مشخص خواهد کرد بتواند در اداره مستقل مراکز بهداشتی و درمانی پیشقدم باشد.

تجمیع بیمارستانهای آموزشی باعث ارتقای فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و درمانی می‌شود

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تجمیع و ادغام بیمارستانهای آموزشی دانشگاه در قالب مگاهاسپیتال، تجمیع بیمارستانهای آموزشی را باعث کاهش هزینه‌های دانشگاه و همچنین ارتقای فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و درمانی برشمرد.

وزیر بهداشت، پذیرش دانشجویان بین المللی را زینت و افتخار دانشگاههای کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: این اقدام اصلا هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری برای کشور و منطقه و جهان اسلام محسوب‌می شود و اظهار امیدواری کرد: دانشگاههای بزرگ کشور نظیر شهید بهشتی، تهران و شیراز بتوانند بصورت دانشگاههای معتبر بین المللی فعالیت کنند.

دکتر هاشمی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از تلاشهای رییس دانشگاه و اعضای هیات امنا، پذیرش دانشجو از کشورهای اطراف را برای حفظ امنیت ملی بسیار موثر برشمرد و اعلام کرد که واحدهای بین الملل دانشگاهها تغییر خواهند یافت و به دانشگاههای بین‌الملل واقعی که دانشجوی خارجی جذب می کنند مبدل خواهند شد.

براساس این گزارش، دکتر امین لو مشاور وزیر بهداشت در امر برنامه و بودجه و دبیر مجامع، شوراها و هیات های امنا از تلاش رییس دانشگاه و هیات رئیسه برای تهیه گزارش عملکرد دانشگاه و ارسال آن به هیات امنا و مسئولان وزارت بهداشت تقدیر کرد و دستور این جلسه را ارایه گزارش عملکرد سال ۹۲ توسط رییس دانشگاه، بررسی پیشنهادات مشترک و اختصاصی دانشگاه، موضوع بودجه اصلاحی سال ۹۲ و بودجه برآوردی سال ۹۳ عنوان کرد.

برپایه این گزارش، دکتر علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز ضمن تشکر از حمایتهای وزیر بهداشت و اعضای هیات امنا، به ارایه گزارشی اجمالی درخصوص وضعیت، عملکرد، دستاوردها، ایده ها و شاخصهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه های آموزشی، بهداشتی، درمانی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، توسعه مدیریت و منابع و غذا و دارو در سال ۹۲ پرداخت.

وی با اشاره به مصوبه جلسه قبلی هیات امنا مبنی بر تشکیل کمیته ای با نظارت دکتر مخبر به منظور ارزیابی پروژه هاو طرحهای اقتصادی پیشنهادی دانشگاه برای خلق منابع جدید و ماندگار به ارایه گزارشی اجمالی از اقدامات و تعاملات صورت گرفته با سایر سازمانها در این خصوص پرداخت و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر در خصوص استفاده بهینه از املاک و مستقلات دانشگاه اظهار امیدواری کرد دانشگاه بتواند با استفاده از این سرمایه‌ها، گام‌های بلندی در راستای خودکفایی و استقلال و درآمدزایی بردارد.

گفتنی است، در این نشست مهندس هاشمی استاندار تهران، دکتر مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، دکتر حسن امین لو مشاور وزیر بهداشت در امر برنامه و بودجه و دبیر مجامع، شوراها و هیات های امنا، دکتر ضیائی معاون آموزشی، دکتر آقاجانی معاون درمان، دکتر سیاری معاون بهداشت، دکتر خدادوست معاون طب سنتی، مهندس موهبتی معاون امور مجلس، دکتر داوودی فراهانی معاون دانشجویی و فرهنگی، میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت، دکتر امیدوار رضایی، دکتر محمد کریم شهرزاد، معاونان دانشگاه و نمایندگان معاونتهای ستادی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم