نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمع دانشجویان علوم پزشکی تهران در اعتراض به پذیرش دانشجوی شهریه‌ پرداز

جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به طرح پذیرش دانشجوی شهریه پرداز مقابل تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تجمع و اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، یکی از معترضین با اشاره به اینکه چندی پیش دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیانیه ای را نسبت به پذیرش دانشجویان شهریه پرداز منتشر کردند افزود: در مورد تبعات منفی این طرح بارها دانشجویان این دانشگاه به مسولین تذکر داده‌اند اما هیچ یک از مسوولین نسبت به این موضوع واکنشی نشان ندادند.

نقض آشکار قانون برنامه پنجم توسعه کشور توسط وزارت بهداشت

وی با بیان این مطلب که دستور العمل اجرایی ساماندهی فعالیت پردیس های خودگران دانشگاه های علوم پزشکی توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت ابلاغ شده است گفت: طبق بند “ی” ماده ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه بر حسب مورد و به تشخیص وزارتخانه علوم و بهداشت با تصویب شورای گسترش وزارتخانه مربوط، دانشگاه می تواند نسبت به تاسیس شعب در شهر محل استقرار خود یا دیگر شهرها و مناطق آزاد داخل کشور و نیز در خارج کشور به صورت خودگردان و با دریافت شهریه از داوطلبان اقدام کند.

این دانشجوی پزشکی ورودی ۹۳ ادامه داد: درهمین بند آمده دانشگاه‌ها می توانند با فعالیت پردیس‌های خود گردان در شهر محل استقرار دانشگاه و با استفاده از توانمندی دانشگاه مادر در بخش منابع انسانی، تجهیزات و امکانات و یا در محل دیگر تداوم دهند و تعیین محل تشکیل کلاس ها و زمان شروع ترم تحصیلی بر عهده دانشگاه است.

وی افزود: با استناد به این دستور العمل، متاسفانه دانشگاه محل تحصیل دانشجویان شهریه پرداز را از همان روز اول و در همان محل پردیس اصلی ( پردیس پورسینا) و در کنار سایر دانشجویان قرار داده است و در حال حاضر این تعداد به قدری است که تفکیک دانشجویان شهریه پرداز از دانشجویان سراسری ممکن نیست.

این دانشجوی پزشکی ورودی ۹۳ گفت: دانشگاه کلمه “شعب” از متن دستورالعمل حذف کرده است و به جای آن عبارت “استفاده از توانمندی دانشگاه مادر در بخش منابع انسانی، تجهیزات و امکانات” با هدف دور زدن قوانین بالا دستی نظام ( قانون برنامه پنجم توسعه) صورت گرفته تا اصلا شعبه ای تاسیس نشود.

وی افزود: مدرک تحصیلی دانشجویان شهریه پرداز باید طبق تبصره ۶ بندهای (ح) و (ی) ماده با درج نوع پذیرش و محل تحصیل صادر شود اما در حال حاضر مدرک این افراد بعد از فارغ التحصیلی مطابق دانشجویان سراسری صادر می شود و این عادلانه نیست.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران در کنکور امسال نه تنها ظرفیت جدیدی ایجاد نکرده بلکه از ظرفیت عادی پذیرش دانشجوی سراسری کاسته و پذیرش دانشجوی شهریه پرداز را افزایش داده است، امری که نه تنها تخلف آشکار از بند “ح” ماده ۲۰ برنامه پنجم توسعه است بلکه به نوعی بی عدالتی محسوب می‌شود.

این دانشجوی پزشکی ورودی ۹۳ به نمایندگی از سایر دانشجویان ، خواستار بازگرداندن ظرفیت پذیرش دانشجوی سراسری به میزان سابق از طریق پذیرش تکمیل ظرفیت برای دانشجویان سراسری و قید نام پردیس خودگردان در مدرک دانشجویان فارغ التحصیل و جداسازی محل تحصیل شان شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم