نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک در اعتراض به مشکلات صنفی و مدیریتی

عضو هیئت موسس انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اراک از تجمع دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به مسائل صنفی و مدیریتی در روزگذشته خبر داد و گفت : دانشجویان نسبت به اقدامات و نحوه مدیریت رییس دانشگاه و مسائل صنفی دست به تجمع زدند و در صورت برطرف نشدن مشکلات موجود این روند ادامه خواهد داشت .

محمد دلاور در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت :دانشگاه صنعتی اراک که از سه سال پیش که از دانشگاه علم و صنعت جدا شده و مستقل شده است با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند . از آنجایی که این دانشگاه فضای کوچکی دارد مسولان فضای دانشگاه را خوب جلوه می دهند در صورتی با مشکلات بسیاری رو به رو است .

عضو هیئت موسس انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اراک با بیان این که در مدیریت دانشگاه در دوره وزارت آقای دانشجو منصوب شده است اظهار کرد : در حال حاضر شاهد سوء مدیریت و باند بازی در انتصابات دانشگاه هستیم به گونه ای برخی افرادبا تجربه بسیار کم با یک ترم تدریس در دانشگاه به سمت های مختلفی اجرایی دانشگاه منصوب می شوند .

وی افزود: بر اثر سوء مدیریت های انجام اکنون هیچ کدام از دانشجویان ورودی ۸۹که شاگرد اول شده اند نتوانستند از فرصت شاگرد اولی خود برای ارشد استفاده کنند .

دلاور با اشاره به این که شورای صنفی دانشگاه به انزوا رفته است گفت : اجازه داده نمی شود شورای صنفی به وظایف خود عمل کند همچنین فعالیت های کانون های فرهنگی نیز محدود شده است .


عضو هیئت موسس انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اراک با بیان این که این دانشگاه حدود هزار دانشجو دارد خاطر نشان کرد : روز گذشته حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ دانشجو این دانشگاه در اعتراض به مسائل صنفی و مشکلات مدیریتی دست به تجمعی آرام زدند که دکتر پاک رییس دانشگاه نیز در جمع دانشجویان حاضر شد و مشکلات دانشجویان را شنید و وعده داد تا با تشکیل کمیته ای از طریق معاون آموزشی پگیر مشکلات خودمان باشیم و در صورت لزوم عزل و نصب هایی انجام شود.

وی افزود : در صورت عدم تحقق وعده های داده شده هفته آینده مجدد تحصن انجام خواهد شد .

به گزارش ایسنا در پایان این تحصن بیانیه از سوی دانشجویان خطاب به دکتر عباس پاک ریاست دانشگاه قرائت شد که به شرح زیر است :


دانشگاه به عنوان مهد علم وفرهنگ و محیطی برای تعالی انسان ها همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است که این مهم حاصل مجموعه ای از انسانهای فرهیخته و تحصیل کرده تحت عنوان دانشجو می باشد .

دور از انتظار نیست که برخورد با این قشردقت و ظرافت خاصی را می طلبد. بدیهی است که جامعه ی دانشجویی هرگونه تصمیم گیری و برخورد به دور از منطق و بر اساس سلیقه های شخصی و یا گروهی خاص را بر نمی تابد.لذا از مدیران مجموعه های دانشگاهی انتظار میرود در انتساب افراد و اشخاصی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با دانشجویان در ارتباط هستند نهایت وسواس و دقت را به کار گیرند.

دانشگاه صنعتی اراک به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو درعرصه های علم و فرهنگ نیز از این قاعده مستثنا نیست.لازم به ذکر است هرگونه دستاورد علمی و فرهنگی در هر دوره ای از تاریخ دانشگاه مرهون زحمات وتلاش های دانشجویان است .

متاسفانه در سال های اخیر حضور برخی اشخاص در پست های مهم دانشگاه اعم از بخش های فرهنگی و امور دانشجویی و آموزشی خاطر خیل عظیمی از دانشجویان را آزرده است .با وجود تلاش های فراوان جریان دانشجویی جهت مطلع ساختن مدیران دانشگاه از اختلالات حاصل از انتصاب افراد بی تجربه با سوابق و تخصص غیر مرتبط با حیطه ی فعالیتشان هیچ گونه فرجی حاصل نشده است. لازم به ذکر است حضور چنین اشخاصی سبب به انزوا رانده شدن افراد کارآمد و با تجربه میگردد.

در همین راستا جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک با برپایی این تحصن خواهان برکناری افراد بی تجربه و توجه بیشتر مجموعه ی مدیریت دانشگاه در انتصاب های آینده هستند.

برخی مشکلات به وجود آمده توسط این مسئولین به شرح زیر است :

۱- برنامه ریزی بسیار ضعیف آموزشی در زمینه ی ارائه ی دروس،برگزاری کلاس ها و انتخاب اساتید مربوطه

۲- ایجاد اختلال در فارغ التحصیلی دانشجویان با حذف قوانین جاری در سال های گذشته و سایر دانشگاه ها

۳- برخورد نامناسب کادر آموزشی و عدم پاسخگویی مناسب به دانشجویان

۴- نا آگاهی مدیرآموزشی دانشگاه از قوانین آموزشی

۵- عدم حضور کادر آموزشی در ساعات اداری و غیبت های زیاد در روز های خاص همانند روز های انتخاب واحد

۶- ارایه نشدن دروس و واحد های خاص در ترم های جاری در سال تحصیلی همانند پروژه پایانی و واحد کارآموزی

۷- عدم همکاری با دانشجویان ممتاز و شاگرد اول و بروز مشکلاتی در نحوه‌ی استفاده ی آنها از امتیاز این مهم

۸- ارائه ی واحدهایی بیش از سقف مجاز به برخی افراد خاص و ارائه نشدن واحد های اضطراری به برخی دانشجویان در شرف فارق التحصیلی

۹- مخالفت با اخذ واحدهای مورد نیاز دانشجویان در ترم تابستانی

۱۰- استفاده از افراد نامجرب در پست های کارشناسی گروه های آموزشی

۱۱- عدم توجه به تصمیمات گروه‌های آموزشی درسی

نکات مذکور تنها بخشی از مشکلات جاری در سیستم آموزشی دانشگاه میباشد و در زمینه‌ی امور دانشجویان نیز مشکلاتی از قبیل عدم پرداخت downloadکار دانشجویی وعده داده شده ،افت روزافزون کیفیت غذا و محیط سلف دانشگاه همزمان با افزایش روزافزون تعداد دانشجویان، عدم برقراری ارتباط و پاسخگویی به دانشجویان و به انزوا رانده شدن شورای صنفی و کاهش شدید اختیاراتشان وجود دارد .

سابقه ی افراد از چشمان تیز بین و اذهان نکته سنج دانشجویان به دور نمیباشد و مهم ترین دغدغه ی آنها پاسخ به این پرسش است : چگونه ممکن است فردی با حضور یک الی دو ترم در دانشگاه و تدریس دروس پایه بتواند از پس سمت هایی همچون مدیریت آموزش و دانشجویی بر آید؟

عدم رسیدگی به مشکلات و عدم برخورد با افراد مذکور توسط مجموعه ی مدیریتی دانشگاه سبب میگردد دانشجویان بر خلاف میل باطنیشان این نابسامانی ها را به مراتب بالاتر گزارش دهند .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم