نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمع جمعی از داوطلبان آزمون پره انترنتی و علوم پایه مقابل وزارت بهداشت

جمعی از داوطلبان آزمون پره‌انترنتی و علوم پایه امروز با حضور در مقابل وزارت بهداشت به نتایج این آزمون و همچنین برخی مشکلات در نحوه برگزاری آن اعتراض کردند.


به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،
این داوطلبان که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون پیش کارورزی و علوم پایه اسفند ماه سال گذشته نشده بودند، با ادعای اینکه تعدادی از سوالات این آزمون غلط بوده و نحوه پذیرش دانشجویان جهت قبولی دراین آزمون نسبت به دوره قبلی آن تغییر کرده است، خواستار رسیدگی مسئولین به این موارد شدند.

یکی از داوطلبان با بیان اینکه از پنجم فروردین اعتراضات خود را از طریق فرستادن نمایندگان خود به وزارت بهداشت و ارسال نامه اعتراض به مجلس و ریاست جمهوری پیگیری کرده‌اند، اظهار کردند: سوالات آزمون پره انترنی و علوم پایه شهریور ماه ۹۲ نه تنها از کیفیت متفاوتی برخوردار بود و ساده تر از سوالات آزمون اسفند بود، بلکه حدنصاب مورد نیاز دانشجویان جهت قبولی در آن آزمون نیز پس از احتساب نمرات شرکت کنندگان پایین آورده شده و نزدیک به ۳۰ نمره در هر یک از گروه‌های آموزشی پزشکی به دانشجویان از سوی وزارت بهداشت ارفاق شد.

به گفته این دانشجویان معترض همین ارفاق نمره و تفاوت در سطح علمی سوالات و همچنین غیر استاندارد بودن برخی از سوالات آزمون باعث شده است تا تعداد پذیرفته شدگان آزمون پیش کارورزی و علوم پایه اسفندماه کمتر از شهریور ماه باشد.

غلط بودن و غیر علمی بودن برخی سوالات آزمون و همچنین دو گزینه‌ای بودن پاسخ برخی از تست‌ها از دیگر موارد اعتراض این داوطلبان بود و به گفته آنها در آزمون‌های قبل صورت جلسه کمیسیون بررسی آزمون پیش کارورزی و علوم پایه قبل از اعلام نتایج نهایی روی سایت سنجش آموزش پزشکی قرار داده می‌شد. با این حال در این دوره از آزمون نتایج نهایی آزمون در ۲۸ اسفندماه اعلام شد در حالی که صورت جلسه کمیسیون پس از آن روی سایت قرار داده شد که این امر می‌تواند در اعمال اشتباهات آزمون در اعلام نتایج نهایی شبهه ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، عده‌ای از دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز در جمع این معترضان دیده می‌شدند که با اشاره به اینکه در دفترچه سوالات دو نمونه سوال مربوط به نظام جدید و قدیم وجود داشت به ایسنا گفتند: دانشجویان خارج از کشور تا لحظات پایانی آزمون نمی‌دانستند که کدام گروه از سوالات را باید جواب دهند و همین امر نیز مشکلات زیادی را ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا این دانشجویان با شعار «وزارت؛ عدالت» خواستار پیگیری مسئولین در مورد آزمون پره انترنی و علوم پایه شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم