نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تجمع اعتراض‌آمیز در واکنش به حضور فیلسوف آمریکایی در مشهد

حدود ۷۰ تن از مردم مشهد عصر روز جمعه در اعتراض به حضور «کلی جیمز کلارک»، فیلسوف آمریکایی، در مقابل محل اسکان وی در خیابان اسرار تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان، این تجمع درپی تبلیغاتی برگزار شد که از برگزاری کارگاه یک روزه فلسفه دین و سخنرانی فلسفی با حضور دکتر کلی جیمز کلارک، فیلسوف آمریکایی در دانشگاه مشهد خبر می‌داد.

کلی جیمز کلارک که به دعوت بنیاد شهید مطهری به ایران آمده است، علاوه بر سخنرانی در همایش بین المللی اندیشه‌های فلسفی شهید مطهری در شهر قم در چندین دانشگاه ازجمله ادیان و مذاهب قم، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، تربیت معلم تهران و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی سخنرانی و کارگاه داشته است.

علی‌اصغر لطفی، یکی از تجمع کنندگان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اعتراض خود اظهار داشت: کلی کلارک حامی نظریه تکامل است و طرح این مسائل در جوار حرم مطهر رضوی امری پسندیده‌ای نیست.

محمود فلاح نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص علت این تجمع اعتراضی با بیان اینکه کلی کلارک مروج اندیشه‌های «داوکینز» است، گفت: ما مخالفتی با علم و تضارب آرا نداریم، اما با ترویج عقاید یک فرد مشکل داریم.

فلاح با بیان اینکه «مسئولین باید نسبت به دعوت از کلی کلارک پاسخگو باشند» تاکید کرد: ما پیگیری خواهیم کرد تا پاسخ دست‌اندرکاران را بشنویم.

سلجوقی، یکی از دیگر از معترضان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص علت این تجمع اظهار کرد: کلی کلارک رزومه و سابقه مشخصی دارد و پیش از این با نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار داشته و از این دولت حمایت کرده است.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا مجوزی برای این تجمع در اختیار دارید»، گفت: مجوزی برای این تجمع صادر نشده است.

معترضین پس از حدود یک‌ساعت با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر منافق» و «مرگ بر سازشکار» متفرق شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم