نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تبدیل صدها دانشگاه چینی به کالج پلی‌تکنیک

روزنامه‌های چین اعلام کردند که بیش از ۶۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این کشور به کالج‌هایی با گرایش شغلی و حرفه‌ای یا پلی‌تکنیک تبدیل خواهند شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تبدیل دانشگاه‌ها به موسسات پلی‌تکنیک، فارغ‌التحصیلان بیشتری با آمادگی و مهارت‌های شغلی تربیت خواهند شد. در حال حاضر در چین تنها کالج‌ها و دانشگاه‌ها فعال هستند اما تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها قصد دارند به موسسات پلی‌تکنیک تغییر وضعیت بدهند تا بتوانند در پیشرفت رشته‌های فنی این کشور و توسعه آینده آن نقش داشته باشند.

در سال جاری میلادی (۲۰۱۴) چین شاهد هفت میلیون و ۲۷۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی خواهد بود اما بسیاری از صاحبان مشاغل در استخدام افرادی که مهارت‌ها و تجربیات مدنظر آنها را داشته باشند دچار مشکل هستند زیرا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ترجیح می‌دهند بیکار بمانند اما به عنوان تکنسین استخدام نشوند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیزنیوز، بسیاری از والدین دانشجویان چینی فکر می‌کنند اگر فرزندانشان به جای رفتن به کالج به دانشگاه بروند، پول بیشتری درمی‌آورند زیرا برای فارغ‌التحصیلان کالج‌ها رسیدن به مقاطع بالاتر دانشگاهی وجود ندارد در حالی‌ که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها می‌توانند تا مقاطع و مدارج بالاتر ادامه تحصیل دهند. به همین دلیل از مجموع ۲۴۴۲ دانشگاه و کالج چین،‌ بیش از ۶۰۰ موسسه آموزش عالی تبدیل به موسسات پلی‌تکنیک خواهند شد.

وزارت آموزش چین اعلام کرد: این وزارتخانه نسبت به تبعیض‌هایی که میان فارغ‌التحصیلان کالج‌ها و دانشگاه‌ها روا داشته می‌شود آگاه بوده و به همین دلیل دست به این تغییرات می‌زند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم