نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تبدیل انجمن های علمی به مراکز کارآفرینی، هدف دانشگاه تهران است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تاکید کرد: پیش زمینه برقراری ارتباط انجمن های علمی- دانشجویی با سازمان های بیرون از دانشگاه، برخورداری انجمن ها از هویت و اعتبار است.

جعفر گل محمدی مدیرکل امورفرهنگی واجتماعی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بابیان اینکه بودجه انجمن های علمی دانشگاه تهران در سال گذشته به طورکامل دریافت شد،‌گفت: انجمن های علمی باید برای جذب سرمایه از بیرون و قرارداد با شرکت ها،‌ سازمان ها،‌ کارخانه ها برنامه ریزی کنند.

وی با تأکید براینکه پیش زمینه برقراری ارتباط انجمن ها با سازمان های بیرون از دانشگاه برخورداری از هویت و اعتبار است، ادامه داد: باید به انجمن های علمی هویت بدهیم. خودکفایی و تبدیل این انجمن ها به عنوان مراکز کارآفرینی هدف ماست.

گل محمدی درهمین خصوص گفت: یکی از برنامه های ما برای افزایش اهمیت و اعتباربخشی به انجمن های علمی- دانشجویی واگذاری تمام برنامه های دانشگاه به این انجمن ها است. برای مثال برای ساخت یک ساختمان درابتدا از انجمن علمی معماری می خواهیم که درصورت تمایل این برنامه را اجرایی کند و اگر انجمن علمی موردنظر نپذیرفت،‌ دانشگاه مجاز است برای اجرای طرح های خود با سازمان های بیرونی همکاری کند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پشتوانه قانونی برای ارائه طرح های دانشگاه به انجمن های علمی درنظرگیریم، اظهارکرد: این طرح تدوین شده که بعد از بررسی در شورای فرهنگی درمورد اجرای آن تصمیم گیری می شود.

مدیرکل امورفرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درهمین زمینه خاطرنشان کرد: من فکر می کنم برخی از مسائل و مشکلات کنونی انجمن های علمی به این دلیل است که دانشجویان جسارت لازم برای برقراری ارتباط با سازمان های بیرون از دانشگاه را ندارند اما برخی از انجمن های علمی ما که در این زمینه اقداماتی انجام داده اند بسیار موفق بودند.

وی در پاسخ به این سوال که به گفته دانشجویان وسایل و امکانات انجمن های علمی درحال حاضر در دفاتر انجمن ها نیست و این وسایل در دیگر بخش ها مورد استفاده قرارمی گیرد، گفت: به دلیل اتفاقاتی که در برخی دانشکده ها افتاد این وسایل از سوی دیگر بخش ها مصادره شد، اما اعضای انجمن های علمی می توانند درصورت نبود این امکانات در دفاتر انجمن به ما اعلام کنند تا وسایل انجمن ها را به آنها بازگردانیم.

گل محمدی در پایان اظهارکرد: سرانه فرهنگی دانشجویان دانشگاه تهران به دلیل اینکه بودجه این بخش تحت عنوان بودجه فرهنگی رفاهی تخصیص می یابد مشخص نیست. اما درسال آینده که بودجه بخش فرهنگی و رفاهی ازهم جدا خواهد شد، می‌توان میزان دقیق بودجه فرهنگی را محاسبه کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم