نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تبادل استاد و دانشجو بین دانشگاه‌های ایران و فیلیپین

موضوع تبادل استاد و دانشجو و همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های ایران و فیلیپین در دیدار وزیر علوم با وزیر دپارتمان علم و تکنولوژی فیلیپین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش سرویس “دانشگاهی” ایسنا،دکتر محمد فرهادی در دیدار با ماریو مونتجو که در حاشیه اجلاس وزرای علوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در وزارت علوم برگزار شد، با ابراز خوش بینی نسبت به دستاوردهای این اجلاس گفت: روابط ایران و فیلیپین به ۵٠سال پیش برمی گردد. درحال حاضر تعداد زیادی ایرانی اعم از دانشجویان در کشور فیلیپین و تعداد زیادی فیلیپینی اعم از دانشجویان فیلیپینی در کشور ایران زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران و فیلیپین همکاری‌های مشترک زیادی وجود دارد، افزود: تفاهم‌نامه مشترکی مخصوص کشاورزی و برنج بین این دو کشور امضاو اجرا شده است. من از مرکز تحقیقات برنج کشور فیلیپین سال‌های پیش بازدید داشتم. این مرکز مرجع خوبی در کل دنیا است. همین‌طور بازدیدی از مراکز پزشکی شما داشتم و باید بگویم که اورژانس‌های کشور فیلیپین بسیار آماده و فعال بودند.

وزیر علوم در ادامه به سیل عظیمی که در سال‌های گذشته در کشور فیلیپین رخ داد اشاره کرد و گفت: در آن زمان هم همکاری خوبی بین کشورهای ایران و فیلیپین وجود داشت و کشور ایران تیم‌های امدادی بسیاری را از هلال‌احمر به کشور فیلیپین اعزام کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه وزیر علوم بر همکاری‌های مشترک دو کشور تاکید کرد و افزود: ما علاقه‌مند به تبادل استاد و دانشجو و همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های هر دو کشور هستیم. همچنین آمادگی اعطای ۱۰ بورسیه به دانشجویان فیلیپینی را داریم.

وزیر دپارتمان علم و تکنولوژی کشور فیلیپین از تدوین برنامه تحقیق و توسعه در کشور فیلیپین خبر داد و گفت: هدف ما این است که در زمینه فناوری به خودکفایی برسیم و امیدواریم از علم، فناوری و نوآوری دانشمندان ایرانی بهره ببریم. زیرا می‌دانیم ایران قبلا در این زمینه به موفقیت رسیده است.

ماریو مونتجو وزیر دپارتمان علم و تکنولوژی فیلیپین نیز در این دیدار ضمن تشکر از کشور ایران در مورد همکاری‌های این کشور در زمان وقوع سیل در کشور فیلیپین گفت: گسترش علم و فناوری به ما در رویارویی با حوادث طبیعی کمک می‌کند و ما به همکاری بیشتر با اعضای جنبش عدم تعهد مخصوصا ایران علاقه‌مند هستیم.

وی در پایان تاکید کرد: کشورش به دنبال همکاری با کشورهای جهان مخصوصا کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و کشورهای جهان سوم برای رفع دغدغه‌های مشترک است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم