نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تایید انتخاب سه تن از روسای واحدهای دانشگاه آزاد توسط شورا

جلسه ۷۵۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: در ادامه ارائه گزارش پیشرفت اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش در جلسه قبل توسط وزیر آموزش و پرورش و شورای عالی آموزش و پرورش، ادامه این گزارش در جلسه امروز مطرح شد و اعضای شورا نیز به ارائه نکاتی در این زمینه پرداختند.

۴۰ راهکار سند تحول آموزش و پرورش در اولویت اجرایی شدن سال جدید قرار گرفتند

دکتر مخبر دزفولی گفت: رئیس جمهور در جمع بندی موضوع نسب به در اولویت قرار گرفتن ۴۰ راهکار سند تحول آموزش و پرورش برای اجرایی شدن تاکید داشت و مقرر شد برای سال تحصیلی جدید این راهکارها توسط آموزش و پرورش اجرایی شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: این راهکارها شامل مواردی نظیر اصلاح ساختار و تالیف کتاب های درسی و نیز تدوین برنامه ها و تجهیزات مرتبط با آن مانند فضا و تجهیزات لازم برای مدارس و تامین منابع انسانی مورد نیاز بود.

تاسیس حدود ۱۰۰ پژوهش سرا در مجموعه مدارس کشور

وی افزود: تاسیس حدود ۱۰۰ پژوهش سرا در مجموعه مدارس کشور که در سند تحول آموزش و پرورش به عنوان اصل مورد نیاز برای پژوهش محور شدن نظام تعلیم و تربیت آورده شده است از دیگر موارد مورد تاکید برای اجرایی شدن در سال جدید است.

دکتر مخبر دزفولی گفت: تدوین برنامه جامع ابتدایی، تدوین برنامه جامع متوسطه، تدوین برنامه جامع آموزش فنی و حرفه ای و کارودانش و تدوین برنامه جامع پرورشی از برنامه‌های مهم است که مقرر شد برنامه ریزی و آماده سازی آن در سال جاری انجام پذیرد.

تجهیز مدارس به لحاظ فناوری اطلاعات

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تجهیز مدارس به لحاظ فناوری اطلاعات نیز از دیگر موارد مهم است که در میان ۴۰ راهکار اجرایی دارای اولویت برای سال جدید تحصیلی قرار گرفته است.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران گفت: در بخش‌های دیگری از سند تحول آموزش و پرورش نیز برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مواردی را مطرح کردند که مقرر شد در جلسات آینده شورا نیز بحث سند تحول مطرح شود و اگر به لحاظ ظرفیت‌ها و امکانات و علی الخصوص بودجه زیرساخت‌های لازم وجود داشت این موارد نیز در اولویت کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

تایید انتخاب سه تن از روسای واحدهای مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر مخبر دزفولی در ادامه با اشاره به اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر اساس اساسنامه جدید مقرر شده بود که روسای واحدهای مراکز استان این دانشگاه به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر سعید جامه بزرگی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، دکتر شهریار عباسی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و دکتر نوذر قنبری به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
برنامه‌های دانشگاهها برای بزرگداشت روزشهدا

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم