نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر علوم بر لزوم اتمام طرح ساماندهی دانشگاه تهران

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابراز امیدواری کرد که بزرگداشت هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران بهانه‌ای برای اتمام طرح ساماندهی این دانشگاه باشد و بسیاری از مشکلات این دانشگاه با اتمام این طرح به پایان برسد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد فرهادی در مراسم هشتادمین سال تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران که عصر امروز در این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه اتمام طرح ساماندهی دانشگاه بسیاری از مشکلات این دانشگاه را برطرف می‌کند، گفت: اتمام این طرح می‌تواند بهترین پشتیبانی دولت از دانشگاه تهران باشد.

وی با اشاره به تاریخچه تاسیس دانشگاه تهران گفت: ۸۰ سال پیش یعنی در سال ۱۳۱۳ با مصوبه قانون، اولین مرکز جامع علمی کشور تاسیس شد و اکنون ۸۰ سال از آن روز می‌گذرد که به دلیل سابقه، خدمت و کسوت دانشجویان دانشگاه تهران این دانشگاه به عنوان مادر و نماد آموزش عالی کشور نام گرفته است.

وزیر علوم ادامه داد: در واقع لایحه تاسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۲ تقدیم مجلس شد و با تصویب این قانون مراکز آموزش مختلف در کشور در قالب دانشگاه تجمیع شده و برای تعلیم درجات عالیه به فعالیت‌های علمی و پژوهشی اهتمام ورزیدند.

دکتر فرهادی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دانشگاه تهران تاکنون همواره افراد شایسته همچون قریب، آذر، فروزان‌فر، حسابی، دهخدا، معین، شهیدچمران، شهیدمفتح، شهیدمطهری، مصدق و… به تحصیل و تدریس پرداخته‌اند، افزود: دانشگاه تهران در عرصه‌های مختلف علمی تاثیرگذار بوده و اساتید و دانشجویان آن سلسله جبانان بسیاری از حرکات در کشور بوده‌اند.

وی افزود: دانشگاه تهران به دلیل برخورداری از معیارهایی چون قدمت، اساتید برجسته، امکانات، فعالیت‌های گسترده ملی و بین‌المللی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و از سایر موسسات متمایز است و به حق برازنده تعابیری چون دانشگاه مادر و نماد آموزش عالی است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه پدید آمدن این موقعیت برتر نتیجه تلاش‌های همه ارکان است، اظهار کرد: اما حفظ این جایگاه و توسعه فعالیت‌های دانشگاه نیازمند راهبردها و برنامه‌های منسجم است. تلاش دانشگاه در زمینه‌های مختلف قابل توجه است و این امر جز با تدبیر مسوولان دانشگاه و استفاده بهینه از امکانات نیازمند برنامه‌محور کردن فعالیت معاونت‌ها است.

فرهادی با اشاره به سیاست‌های کلی نظام در عرصه علم و فناوری افزود: سیاست‌های کلی نظام در عرصه علم و فناوری که چندی پیش از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد و همچنین با توجه به اسناد بالادستی کشور مانند سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و برنامه‌های دولت تدبیر و امید، سطح انتظار را از دانشگاه‌های کشور مخصوصا دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران را بالا می‌برد و جامعه انتظار دارد این دو دانشگاه به حل مشکلات همت گمارند و این امر حمایت دولت از این دو دانشگاه را ایجاد می‌کند. امیدوارم برگزاری این برنامه بهانه‌ای برای اتمام طرح ساماندهی دانشگاه برای برطرف کردن این مشکلات باشد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم