نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر علوم بر حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس

وزیر علوم در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور دانشگاهها که به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر و با حضور سردار علی فضلی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور در این وزرات برگزارشد بر حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس تاکید کرد .

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رضا فرجی دانا با اشاره به اینکه بسیاری از ما در عین غوطه ورشدن در محیط سرشار از ارزش های دفاع مقدس ، قدر و منزلت این ارزش ها را فراموش کرده ایم گفت : همه مسئولین وظیفه دارند برای حفظ ارزش های دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان تلاش کنند .

وی اطاعت از رهبری، خودگذشتگی، ایثار و خضوع را از جمله خصوصیات رزمندگان دفاع مقدس نام برد و اظهار داشت: ترویج این ارزش ها راه نفوذ رذیلت هایی همچون دروغ ، ریا و فساد را در جامعه می گیرد.

دکتر فرجی دانا با بیان اینکه رزمندگان دفاع مقدس با کمترین امکانات نظامی در مقابله با لشگر مجهز دشمن پیروز شدند این امر را ناشی از یک عنصر مهم فرامادی دانست که “وحدت کلمه “است.

وی افزود: دوران دفاع مقدس در تاریخ معاصر ایران یک استثنا محسوب می شود زیرا تنها زمانی است که کشور ما مورد تهاجم دشمن خارجی قرار گرفته است و ذره ای از خاک آن جدا نشده است که این پیروزی در سایه ایمان الهی ، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و مهمتر از همه وحدت کلمه اتفاق افتاده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه وحدت کلمه از دستورات دینی و از سفارشات بزرگان ماست و حضرت امام خمینی (ره) برخی روزها چندین بار بر حفظ وحدت تاکید می کردند که نشانه اهمیت و جایگاه بالای آن است اظهارداشت : در تاریخ انقلاب اسلامی عامل اصلی پیروزی ما دوری از اختلافات و حفظ وحدت بوده است.

وی ضمن اشاره به نامگذاری امسال با نام ” اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” گفت : رزمندگان اسلام جهادگرانه از کشور دفاع کرده و پیروز شدند و وظیفه مدیران است که مدیریت جهادی کرده و ارزش های دفاع مقدس مانند از خودگذشتگی را تبلیغ کنند.

دکتر فرجی دانا گفت :برای خود افتخار بزرگی می دانم که به عنوان یک خدمتگزار بتوانم گامی کوچک برای ترویج رشادت های دوران دفاع مقدس بردارم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم