نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر علوم بر افزایش نقش هیات‌های امنا در اداره دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر افزایش نقش هیات های امنا در اداره دانشگاهها گفت: هرگونه اصلاح و بازنگری در قوانین مرتبط با هیات های امنای دانشگاهها در راستای افزایش اختیارات آنها خواهد بود.

به گزارش یرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در سومین نشست روسای کمیسیون های دائمی هیات های امنای دانشگاهها اظهار داشت : هیات های امنای دانشگاهها به هیچ وجه یک نهاد تشریفاتی و صوری نیستند و می توانند نقش مهمی در اداره دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و رشد علمی کشور داشته باشند.

وی تاکید کرد: هیات های امنای دانشگاهها باید برنامه های راهبردی و جامع دانشگاهها را در راستای عملیاتی کردن سیاست های علم و فناوری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور تصویب کنند و بر اجرای آن توسط مدیران دانشگاهها نظارت جدی داشته باشند.

وزیر علوم ضمن تاکید بر اختصاص حداقل ۱۵ درصد از بودجه دانشگاهها به حوزه پژوهش گفت: باید بیش از ۲/۵ درصد بودجه نیز به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص یابد زیرا استفاده از فناوری های نو هم در آموزش تاثیر مثبت دارد و هم یک ابزار خوب برای مدیریت بهتر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هیات های امنای دانشگاهها برای دانشگاه متبوع خود بر اساس توانمندی ها و مزیت های نسبی موجود یک ماموریت ویژه تعریف کرده و هر دانشگاه در یک زمینه خاص به عنوان یک قطب علمی شناخته شود، مثلاً دانشگاهی در زمینه محیط زیست و دانشگاهی در زمینه مسائل آب و حقوق آب برتر شناخته شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه سخنان خود گفت: باید توسعه دانشگاهها و رشته های تحصیلی هدفمند باشد ، رشته های مورد نیاز از جمله رشته های بین رشته ای ایجاد و رشته های قدیمی غیر ضروری حذف شوند.

وزیر علوم، در پایان ضمن تاکید بر تنوع بخشی به درآمدهای اختصاصی دانشگاهها گفت: باید سهم درآمدهای اختصاصی مرتبط با قراردادهای پژوهش و فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان افزایش یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم