نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر علوم بر افزایش نقش هیات‌های امنا در اداره دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تاکید بر افزایش نقش هیات های امنا در اداره دانشگاهها گفت: هرگونه اصلاح و بازنگری در قوانین مرتبط با هیات های امنای دانشگاهها در راستای افزایش اختیارات آنها خواهد بود.

به گزارش یرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در سومین نشست روسای کمیسیون های دائمی هیات های امنای دانشگاهها اظهار داشت : هیات های امنای دانشگاهها به هیچ وجه یک نهاد تشریفاتی و صوری نیستند و می توانند نقش مهمی در اداره دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و رشد علمی کشور داشته باشند.

وی تاکید کرد: هیات های امنای دانشگاهها باید برنامه های راهبردی و جامع دانشگاهها را در راستای عملیاتی کردن سیاست های علم و فناوری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور تصویب کنند و بر اجرای آن توسط مدیران دانشگاهها نظارت جدی داشته باشند.

وزیر علوم ضمن تاکید بر اختصاص حداقل ۱۵ درصد از بودجه دانشگاهها به حوزه پژوهش گفت: باید بیش از ۲/۵ درصد بودجه نیز به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص یابد زیرا استفاده از فناوری های نو هم در آموزش تاثیر مثبت دارد و هم یک ابزار خوب برای مدیریت بهتر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هیات های امنای دانشگاهها برای دانشگاه متبوع خود بر اساس توانمندی ها و مزیت های نسبی موجود یک ماموریت ویژه تعریف کرده و هر دانشگاه در یک زمینه خاص به عنوان یک قطب علمی شناخته شود، مثلاً دانشگاهی در زمینه محیط زیست و دانشگاهی در زمینه مسائل آب و حقوق آب برتر شناخته شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه سخنان خود گفت: باید توسعه دانشگاهها و رشته های تحصیلی هدفمند باشد ، رشته های مورد نیاز از جمله رشته های بین رشته ای ایجاد و رشته های قدیمی غیر ضروری حذف شوند.

وزیر علوم، در پایان ضمن تاکید بر تنوع بخشی به درآمدهای اختصاصی دانشگاهها گفت: باید سهم درآمدهای اختصاصی مرتبط با قراردادهای پژوهش و فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان افزایش یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم