نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر آموزش مالزی بر ارائه رشته‌های جدید دانشگاهی

قائم مقام وزارت آموزش مالزی، دانشگاه‌های داخلی را ملزم کرد تا به دنبال ارائه رشته‌های تحصیلی جدید باشند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «کامالا ناتان»، قائم مقام وزارت آموزش مالزی با تاکید بر لزوم پیشرفت ملی گفت: دانشگاه‌ها باید به دنبال ارائه رشته‌های تحصیلی جدید باشند.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید علاوه بر توانایی شناسایی نیازهای امروز، توانایی شناخت نیازهای آینده را نیز داشته باشند. به عنوان مثال رشته‌هایی مثل علم داده‌ها و علم استخراج اطلاعات کامپیوتری یک دانش و صنعت جدید محسوب می‌شوند. من اطمینان دارم که این رشته‌ها در ۱۰ سال آینده به یک نیاز جدی تبدیل خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز، «کامالا ناتان» همچنین تاکید کرد رشته‌های جدید در عین حال دانشجویان خارجی زیادی را برای تحصیل در مالزی جذب می‌کنند.

وی افزود: این رشته‌ها در راستای تلاش‌های وزارت آموزش مالزی برای جذب ۲۰۰ هزار دانشجوی بین المللی طی سال آینده انجام می‌شود.

به گفته وی شمار دانشجویان خارجی در حال حاضر کمتر از نیمی از تعداد مدنظر است.

«کامالا ناتان» همچنین عدم تعادل میان آموزش و مهارت کاری را یک مشکل اساسی اعلام کرده و گفت: بسیاری از دانشجویان ممکن است از نظر سطح علمی و تحصیلی ممتاز باشند اما وقتی وارد بازار کار می‌شوند عملکرد مناسبی ندارند.

وی تاکید کرد: این دانشجویان باید تحت آموزش‌های مهارت شغلی قرار گیرند تا بتوانند مسئولیت‌های ناشی از مشاغل را برعهده بگیرند.

او در پایان پیشنهاد کرد تمام دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی توانایی آموزش مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهند تا فارغ التحصیلان را برای بهره‌برداری بهتر از دانشی که آموخته‌اند، مجهزتر کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم