نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزیر آموزش مالزی بر ارائه رشته‌های جدید دانشگاهی

قائم مقام وزارت آموزش مالزی، دانشگاه‌های داخلی را ملزم کرد تا به دنبال ارائه رشته‌های تحصیلی جدید باشند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «کامالا ناتان»، قائم مقام وزارت آموزش مالزی با تاکید بر لزوم پیشرفت ملی گفت: دانشگاه‌ها باید به دنبال ارائه رشته‌های تحصیلی جدید باشند.

وی افزود: دانشگاه‌ها باید علاوه بر توانایی شناسایی نیازهای امروز، توانایی شناخت نیازهای آینده را نیز داشته باشند. به عنوان مثال رشته‌هایی مثل علم داده‌ها و علم استخراج اطلاعات کامپیوتری یک دانش و صنعت جدید محسوب می‌شوند. من اطمینان دارم که این رشته‌ها در ۱۰ سال آینده به یک نیاز جدی تبدیل خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتیز نیوز، «کامالا ناتان» همچنین تاکید کرد رشته‌های جدید در عین حال دانشجویان خارجی زیادی را برای تحصیل در مالزی جذب می‌کنند.

وی افزود: این رشته‌ها در راستای تلاش‌های وزارت آموزش مالزی برای جذب ۲۰۰ هزار دانشجوی بین المللی طی سال آینده انجام می‌شود.

به گفته وی شمار دانشجویان خارجی در حال حاضر کمتر از نیمی از تعداد مدنظر است.

«کامالا ناتان» همچنین عدم تعادل میان آموزش و مهارت کاری را یک مشکل اساسی اعلام کرده و گفت: بسیاری از دانشجویان ممکن است از نظر سطح علمی و تحصیلی ممتاز باشند اما وقتی وارد بازار کار می‌شوند عملکرد مناسبی ندارند.

وی تاکید کرد: این دانشجویان باید تحت آموزش‌های مهارت شغلی قرار گیرند تا بتوانند مسئولیت‌های ناشی از مشاغل را برعهده بگیرند.

او در پایان پیشنهاد کرد تمام دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی توانایی آموزش مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهند تا فارغ التحصیلان را برای بهره‌برداری بهتر از دانشی که آموخته‌اند، مجهزتر کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم