www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید وزارت آموزش چین بر افزایش پذیرش دانشجویان محروم

وزارت آموزش چین با انتشار بخشنامه‌ای از افزایش ۱۰ درصدی پذیرش دانشجویان ساکن مناطق روستایی و محروم در دانشگاه‌های مطرح این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزارت آموزش چین با اعلام این خبر افزود: این افزایش از راه گسترش سه برنامه ثبت نامی در این کشور محقق خواهد شد.

در نخستین برنامه، دانشگاه‌های وابسته به دولت مرکزی و همین‌طور دانشگاه‌های مهم در سطح محلی نسبت به ثبت نام ۵۰ هزار دانشجوی روستایی اقدام خواهند کرد. این رقم در سال گذشته میلادی (۲۰۱۳) حدود ۳۰ هزار نفر بوده است.

در این بخشنامه تاکید شده برنامه‌ فوق در ۸۳۲ شهرستان فقیر‌نشین و ۱۰ استان که شمار ثبت‌نام‌ها در دانشگاه‌های مهم آنها پایین است، اجرا می‌شود.

در برنامه‌ دوم نیز دانشگاه‌های وابسته به وزارت آموزش چین همراه با تعدادی از دانشگاه‌های دیگر به صورت داوطلبانه دو درصد از سهم ثبت نام‌های خود را به دانشجویان مناطق محروم اختصاص خواهند داد.

همچنین در برنامه‌ سوم، دانشگاه‌های مطرح در سطح محلی ظرفیت‌های بیشتری را به دانشجویان روستایی که نسبت به سایر دانشجویان از نظر صلاحیت دارای وضعیت مشابهی هستند، اختصاص خواهند داد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، وزارت آموزش چین در عین حال بر شفافیت اطلاعات و اعمال سختگیری در بررسی صلاحیت داوطلبان در کلیه مراحل ثبت نام تاکید کرد تا نسبت به برقراری مساوات و عدالت کامل اطمینان حاصل شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم