نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید معاون فرهنگی وزیر علوم بر اهمیت تکریم دانشجویان شاهد و ایثارگر

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،بر اهمیت تکریم دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید ضیا هاشمی در نشست کاری مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشور که با حضور سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم برگزار شد، با تاکید بر اینکه فعالیت در امور ایثارگران یکی از محورهای فرهنگی دانشگاه‌ها است افزود: هدف نهایی ما در حوزه فرهنگی ترویج ارزش‌ها است، زیرا فرهنگ‌ها حول محور ارزشهای فرهنگی می‌چرخد.

وی با بیان اینکه در حوزه امور شاهد و ایثارگر باید به دو بعد توجه کنیم، اظهار کرد: بعد اول خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر و قدرشناسی از آنها است. این امر نه تنها در کشور ما بلکه در همه کشورها پذیرفته شده است. در واقع کسانی که خدمتی به جامعه انجام می‌دهند باید مورد تقدیر مدیریت جامعه قرار گیرند. البته این مسئله در کشور ما که نگاه دینی و اعتقادی وجود دارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی در ادامه اظهار کرد: در بعد دوم، باید نگاه افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند این باشد که در حال سرمایه گذاری هستند. هدف ما احیای فرصت‌ها و شکوفایی استعدادها است. افراد شاهد و ایثارگر قشر نخبه جامعه محسوب می‌شوند. این افراد خون، جان، سلامتی و عمر خود را به صورت آگاهانه در مسیری گذاشته و برای آن سرمایه گذاری کرده‌اند. بنابراین برای افرادی که برایمان سرمایه گذاری کرده‌اند باید سرمایه گذاری کنیم. نتیجه این سرمایه گذاری الگوسازی خواهد بود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم در ادامه در مورد آسیب‌هایی که در حوزه تکریم ایثارگران در ایران وجود دارد اظهار کرد: باید بررسی کرد دست اندرکارانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند چقدر انگیزه و بینش درست به این حوزه دارند. همچنین باید دید گروه هدف ما یعنی ایثارگران به چه میزان کار و فعالیت ما را به رسمیت شناخته و به آن اعتماد دارند. من فرزندان ایثارگرانی را می‌شناسم که نمی‌خواهند بگویند فرزند ایثارگر هستند. دلیل این امر این نیست که آنها خجالت می‌کشند بلکه به دلیل بار سنگینی است که از طرف اجتماع به آنها وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه باید میزان آسیب شناسی علمی در این زمینه مشخص شود،‌ گفت: خدمت به ایثارگران باید مقدس تلقی شود. باید نگاه دست اندرکارانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند اصلاح شود و این کار باید به یک کار فرهنگی تبدیل شود زیرا سرمایه گذاری در جهت ترویج افتخاراتی بوده که جامعه ما در گذشته فاقد آن بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با تاکید بر اینکه این نگاه علمی باید توسط جامعه دانشگاهی شکل بگیرد، تاکید کرد: باید کار آموزشی که این نگاه را اصلاح می‌کند، به صورت مستمر صورت بگیرد. باید توجه داشت این مسیر بسته نیست و چشم بسیاری از کشورهای خارجی در مورد این حوزه به ما دوخته شده است.

وی در پایان تاکید کرد: ما باید به درستی الگوسازی کنیم و برای این امر نیازمند نگاه علمی هستیم که این نگاه از جامعه دانشگاهی گرفته می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم