نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید سرپرست دانشگاه تهران بر حمایت از فعالان نشریات دانشجویی

نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه تهران با مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و سردبیران نشریات دانشجویی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه، دکتر غلامرضا جمشیدیها معاون فرهنگی دانشگاه، دکتر جعفرگل محمدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دکترغلامحسین کریمی دوستان، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در نشستی با حضور مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و سردبیران نشریات دانشجویی در تالار امیر کبیر شرکت کردند.

در این نشست که با حضور بیش از ۷۰ نفر از حضور مدیران مسئول، صاحبان امتیاز و سردبیران نشریات دانشجویی برگزار شد دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه با اشاره به اهمیت نشریات گفت: آنچه که انسان‌ را از سایر موجودات متمایز می‌کند قدرت بیان و قدرت تفکر است و آنچه به بیان و تفکر ویژگی خاص می‌دهد تبدیل این قدرت تفکر به نوشته و متن است که قطعا اهمیت قلم در تفکر دینی ما هم از این جهت است.

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به نقش و تأثیر نشریات در دانشگاه گفت: قطعا نشریات در دانشگاه که وظیفه‌اش تولید و نشر علم است اهمیت بسزایی دارند.

دکتر نیلی احمد آبادی بااشاره به سخنان دانشجویان و مسئولان نشریات دانشجویی در این جلسه گفت: اینکه شما با صراحت به بیان دیدگاه‌های خود می‌پردازید نشان دهنده قوت دانشگاه تهران و این تعداد نشریات دردانشگاه تهران مایه شادمانی و قوت قلب است.

سرپرست دانشگاه تهران با تأکید بر حمایت از دانشجویان فعال در عرصه نشریات دانشجویی تقید به قانون و چارچوب‌های قانونی را موجب رشد و ارتقا و تأثیر این نشریات بر دانشگاه و جامعه دانست و افزود: ما با تمام توان از دانشجویان فعال در این عرصه حمایت می‌کنیم اما انتظار این است که دانشجویان با درک شرایط و محدویت‌های دانشگاه ، جامعه و کشور به فعالیت بپردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با استقبال از پیشنهاد‌های طرح شده از سوی دانشجویان در این جلسه گفت: دانشجویان فعال در این عرصه باید سعی کنند تا نشریات آنها مخاطب محور باشد و صرف انجام یک فعالیت کافی نیست بلکه باید نشریات شما بتوانند مخاطب جذب کنند.

سرپرست دانشگاه با تأکید بر حمایت قانونی و حقوقی از دانشجویان گفت: ما از حقوق شما در چارچوب قانون و ضوابط وزارت علوم دفاع می‌کنیم شما هم محدویت‌های دانشگاه را ببنید تا با کمترین هزینه انتقادات شما بیان شود.

دکتر نیلی احمد آبادی با بیان اینکه امیدوارم شاهد هیچگونه شکایتی از نشریات دانشجویی نباشیم اما اگر چنین شد من مطمئن هستم ناظران با کمال عدالت و انصاف نسبت به صدور حکم مبادرت خواهند کرد.

وی همچنین بر عدم سوء استفاده ابزاری ، تأکید کرد و گفت: هیچ کس در دانشگاه نباید از ابزاری که در دست دارد سوء استفاده کند.

سرپرست دانشگاه در پایان با اشاره به محدویت‌های مالی دانشگاه گفت: شما دانشجویان باید بر همه مسائل دانشگاه اعم از فرهنگی ، علمی ، اداری ، فیزیکی و بودجه‌ای حساس باشید و طبعا با اشراف به همه مسائل بهتر می‌توانید مشکلات را انعکاس دهید.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار دست اندر کاران نشریان دانشجویی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند که رتبه‌بندی نشریات، کمبود بودجه، حمایت از دانشجویان و نشریات در مواقع شکایت از آن‌ها از جمله مسائلی بودند که دانشجویان بیان کردند.

بیش از ۳۵۰ نشریه دانشجویی با موضوعات علمی ، فرهنگی، سیاسی در سطح دانشگاه تهران فعالیت دارد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم