نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید سرپرست دانشگاه بر گسترش ارتباطات بین المللی دانشگاه تهران

سرپرست دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دانشگاه باید فعالیت‌های بین‌المللی خود را گسترش دهد گفت: دانشگاه بدون فعالیت بین‌المللی نمی‌تواند ‌ادعا کند که یک دانشگاه است.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر نیلی احمد آبادی در بازدید از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های خارجی و فرصت های مطالعاتی را در همین راستا عنوان کرد و افزود: باید از دیپلماسی علمی برای پیشبرد اهداف ملی استفاده کنیم.

دکتر نیلی که در نشست با اعضای هیئت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی سخن می گفت: با اشاره به مشکلات موجود دانشگاه ها برای حل مسائل جامعه گفت: دانشگاه نسل سوم و دانشگاه کارآفرین باید نظام ویژه خودش را داشته باشد و ما باید روش و الگوی را بیابیم که دانشگاه بتواند مسائل کشور را حل کند.

وی افزود: برند دانشگاه تهران و استعدادهای که دانشگاه دارد این توان را بزرگ در اختیار ما قرار می دهد که بتوانیم مسائل جامعه را حل کنیم.

سرپرست دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات دانشگاه مربوط به کمبود اعتبارات و اینکه منابع مالی دولت نیز محدود است گفت: ما باید راه کاری ایجاد کنیم که بتوانیم از توانمندی دانشگاه برای رفع نیازهای مالی استفاده کنیم.

دکتر نیلی با اشاره به اینکه در دنیا ۳۵ تا ۴۰ درصد منابع مالی دانشگاه ها از طریق شهریه و مابقی از طریق سرمایه گذاری و پژوهش تامین می شود تصریح کرد: ما متاسفانه در دو بخش اخیر ضعیف عمل کرده ایم که آن هم به ساختار و تشکیلات دانشگاه برمی گردد.

وی با طرح این پرسش که چه نظام مالی؛ آموزشی و پژوهشی باید اتخاذ کنیم تا بتوانیم کمبود اعتبارات را برطرف کنیم گفت: همه بایدبه دنبال الگو و راه کاری باشیم که ضمن تامین منابع مالی دانشگاه ؛ کیفیت آموزش و پژوهش دانشگاه نیز ارتقا یابد.

سرپرست دانشگاه با اشاره به سخنان و نگرانی های مطرح شده از سوی اعضای هیئت علمی پردیس درباره مسائل پژوهشی؛ آموزشی و مالی گفت:تلاش و برنامه این است که ستاد دانشگاه وظیفه سیاست گذاری؛ حمایت؛ برنامه ریزی و نظارت را داشته باشد و تصدی را به پردیس ها و دانشکده ها واگذار کند.

وی برخی از مشکلات را نیز به دلیل عدم هماهنگی و یکپارچگی در تصمیم گیریها و سیاست گذاری دانست که باید به سوی یکپارچگی و هماهنگی در سیاست گذاری و تصمیم گیری حرکت کند.

سرپرست دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از استعداد عظیم دانشگاه تهران در سطح کشور برای حل معضلات جامعه تاکید کرد و گفت: زمانی برنامه این بود که دانشگاه به تولید مقالات علمی در سطح داخل و خارج اقدام کند که دانشگاه ها بخوبی در این عرصه وارد شدند و عمل کردند و امروز درخواست از دانشگاه حل معضلات و مشکلات جامعه است که باید از استعداد دانشگاه در این عرصه استفاده کنیم.

نیلی در مراسم معارفه معاون و رئیس خدمات دانشجویی دانشگاه تهران نیز با اشاره به اینکه یکی از وظایف دانشگاه تربیت نیروی انسانی ماهر در جامعه است گفت: دانشگاه باید بتواند دانش آموختگانی در خور نام واعتبار دانشگاه به جامعه تحویل دهد که البته در حال حاضر با استاندارد ها فاصله داریم و امیدوارم بتوانیم با همت مصاعف در تمام بخش های دانشگاه به وظیفه خود در این رابطه عمل کنیم.

وی کار با دانشجویان را بسیار حساس و مهم ارزیابی کرد و گفت:دراین مسئولیت بسیار سنگین آنچه اهمیت دارد صداقت است و صداقت یکی از عوامل موفقیت در این مسئولیت است. سرپرست دانشگاه تهران همدلی و همکاری را از دیگر ارکان مهم مدیریت در حوزه دانشجویی عنوان کرد و افزود: با همکاری و همدلی هیچ مشکلی نیست که حل نشود.

دکتر نیلی گفت: کوی دانشگاه تهران یک میراث ملی و کمک به دانشگاه نیز یک وظیفه ملی است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم