نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید رئیس‌دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین تکلیف وزارت علوم

رئیس دانشگاه شیراز بر ضرورت تعیین تکلیف وزارت علوم و وزیر این وزارتخانه تاکید کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکتر مجید ارشاد با بیان اینکه رشد و توسعه علمی هر کشور در دنیای امروز وابسته به اندیشه‌های نخبگان آن کشور است، گفت: این مهم در کشور جمهوری اسلامی ایران برعهده دو وزارتخانه بزرگ علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی افزود: لزوم برنامه‌ریزی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، راهبردهای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات مجلس شورای اسلامی، از مهمترین وظایفی است که وزارت علوم به عهده دارد.

رئیس دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: در زمانی که برنامه‌ریزی بودجه برای سال آینده در حال اقدام و ارسال به مجلس محترم است و برنامه‌ریزی برای برنامه ششم توسعه آغاز شده، لازم است نمایندگان محترم مجلس با نگاه به منافع ملی و برای جلوگیری از شکاف بین جامعه علمی و مجلس محترم هرچه سریعتر در تعیین وزیر اقدام کنند.

دکتر ارشاد گفت: نمایندگان محترم، افراد دانشمند با سابقه اجرایی چندساله را که توسط رئیس محترم جمهور به مجلس معرفی می‌شوند؛ فارغ از نگاه‌های حزبی در جامعه، که می‌تواند آفت وحدت ملی باشد، مورد بررسی قرار دهند.

وی ادامه داد: سرعت شتابان تحولات علمی در دنیا ایجاب می‌کند که جامعه علمی کشور با دلگرمی، آرامش و افقی روشن با تلاش مستمر و مضاعف موجب تحقق اهداف بلند نظام و سند چشم انداز شود.

رئیس دانشگاه شیراز با تاکید برضرورت تعیین هرچه سریعتر وزیر علوم اظهار داشت: در این راستا، انتظار می‌رود بلاتکلیفی دانشگاه‌ها و آموزش‌عالی با همت بیشتر نمایندگان محترم هر چه سریعتر پایان داده شود تا دستیابی به مرجعیت علمی و فناروی مورد توجه سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، که به درستی کلید اقتدار، امنیت، پیشرفت و آبادانی کشور است، امکان‌پذیر شود.

دکتر ارشاد تاخیر در انتخاب وزیر علوم را معادل فرصت سوزی برشمرد و تصریح کرد: نمایندگان محترم مجلس بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که گذشت زمان به سرعت فرصت‌ها را از بین می‌برد و بلاتکلیفی، تهدیدات فراوانی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به شرکت گسترده گروه‌های مختلف مردم بویژه دانشگاهیان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و خلق حماسه سیاسی، گفت: این حضور، امیدی را در دل دانشجویان، اساتید و نخبگان کشور ایجاد کرد تا با استفاده از فرصت تاریخی پیش آمده، با برنامه‌ریزی مدوّن، به دور از سلیقه‌های شخصی و تصمیمات غیر کارشناسانه و با استفاده از خرد جمعی و تقویت دستگاه‌های نظارتی و وسایل ارتباط جمعی، جلوی فسادها، اشتباهات و اعمال نظرهای ناصحیح را بگیرند.

رئیس دانشگاه شیراز دکتر دانش آشتیانی را فردی دانشمند، متدین، متعهد، ایثارگر و مدیری تحول طلب، توسعه گرا و توانمند دانست که با آموزش‌عالی کاملاً آشنا است و سالیان طولانی منشأ خدمات ارزشمند و ثمربخشی بوده و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، درخواست دانشگاهیان را مورد توجه قرار دهند و بیش از این وزارتخانه را در بلاتکلیفی نگذارند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم