www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تاکید دانشگاه آزاد بر لزوم رعایت استانداردهای آموزشی رشته‌های جدید تحصیلات تکمیلی

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم رعایت استانداردهای آموزشی در رشته/محل های جدید مقاطع تحصیلات تکمیلی تاکید کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترعلوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: استانداردهای آموزشی باید در رشته/محل های جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی مورد توجه واحدها قرار گرفته و گروه های آموزشی باید به مقررات آموزشی پایبند باشند.

علوی فاضل در ادامه گفت: واحدها باید درنظر داشته باشند که استانداردهای تعداد دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را مورد توجه قرار دهند. براین اساس طبق مصوبات موجود استاندارد کلاس در مقطع ارشد حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر و در مقطع دکتری ۵ تا ۱۰ نفر اعلام شده است، لذا واحدها باید به این استاندارد متعهد بوده و از تشکیل کلاسها بیشتر از ظرفیت اعلام شده، پرهیز کنند.

معاون سنجش و پذیرش در ادامه تأکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی هدف صرفاً جذب دانشجو بیشتر نبوده و همواره به کیفیت در کنار کمیت توجه ویژه ای شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با برخی از دانشگاه های غیرانتفاعی این است که در دانشگاه آزاد اسلامی هیأت علمی تمام وقت و مجرب وجود دارد که این موضوع باعث ایجاد پتانسیل علمی مناسبی نسبت به سایر دانشگاه های کشور شده است.

علوی فاضل در پایان گفت: منتقدینی که فکر می کنند دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ کیفیت ضعیف است کافی است به مجله های علمی پژوهشی و مجله هایی با ایندکس ISI رجوع کنند تا نسبت تعداد اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که در این نشریات مقاله دارند را در مقایسه با حتی دانشگاه های برتر دولتی مورد توجه قرار دهند. در آنصورت مشاهده خواهند کرد که نه تنها دانشگاه آزاد اسلامی کیفیت را فدای کمیت نکرده بلکه با کادری مجرب به آموزش دانشجویان در رشته های مختلف پرداخته است

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم