نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تابلوی «ورود خانم‌ها ممنوع» در کتابخانه دانشگاه هندی

یک استاد دانشگاه «علیگر» که از دانشگاه‌های قدیمی و مشهور هند به شمار می‌رود، اعلام کرد که ورود دانشجویان زن به کتابخانه اصلی این دانشگاه همچنان ممنوع است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «شاداب بانو»، استادیار کالج زنان دانشگاه اسلامی علیگر هند (AMU)‌ به خبرگزاری فرانسه گفت: دانشجویان دختر این دانشکده با عذرها و بهانه‌های مختلف از ورود به کتابخانه دانشگاه منع شده‌اند.

وی افزود: مدت مدیدی است که برای این مسئله می‌جنگیم و هر بار که خواسته خود را مطرح می‌کنیم، مسئولان دانشگاه از دادن پاسخ طفره رفته و به دلایل عجیب و واهی به دانشجویان دختر اجازه ورود به کتابخانه را نمی‌دهند. آنها قبلا مسیر را بهانه می‌کردند و می‌گفتند جاده منتهی به این کتابخانه برای دختران امن نیست و حالا هم که بهانه‌های جدیدی می‌آورند.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب نیوز، در همین حال «سمیرتی ایرانی»،‌ وزیر آموزش هند پس از مشاهده گزارشی مبنی بر تخلف مسئولان دانشگاه علیگر و عدم اجازه آنها به زنان برای استفاده از کتابخانه دانشگاه از این اقدام «ضمیرالدین شاه»، معاون دانشگاه علیگر خشمگین شده و این حرکت را تقبیح کرده بود.

«ضمیرالدین شاه» مدعی شده بود در صورت صدور اجازه ورود دختران به کتابخانه، ورود پسران نیز به کتابخانه چهار برابر افزایش می‌یابد که این مسئله باعث هرج و مرج می‌شود!

ایرانی می‌گوید‌: اینگونه ادعاها، نه تنها شما را به عنوان یک زن می‌رنجاند بلکه شما را به‌شدت خشمگین می‌کند. من از وزارت آموزش خواسته‌ام تا جزئیات بیشتری درباره اقدامات خلاف قانون این دانشگاه ارائه دهد چراکه این گونه اظهارات آن‌هم از سوی موسسات آموزشی، تنها زنان و دختران ما را تحقیر می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

احداث ۱۰ خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور
دانشگاه امروز محور و موتور محرک توسعه اجتماعی و سیاسی کشور است
لغو اعزام کاروان‌های دانشگاهیان عمره گزار تا دهم فروردین
نقش نفت در برنامه‌های توسعه‌ای کشور بررسی می‌شود
تسلیت رئیس دانشگاه شریف به روحانی
ایجاد مقاطع ارشد و دکتری رشته های معماری داخلی در دانشگاه آزاد همدان
همکاری‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و استرالیا گسترش می یابد
شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم