نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تأسیس کرسی دانشگاه فرهنگیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی

معاون دانشگاه فرهنگیان از تأسیس کرسی این دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی، نگارش سند تحول دانشگاه فرهنگیان و تأسیس دفتر امور کارورزی برای شناسایی مدارس و مدیران آماده همکاری با دانشگاه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر ساکی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست پردیس امام خمینی (ره) گرگان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، پیروی از فرامین امام خمینی(ره) را یکی از عوامل پیروزی در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: امید است دانشجومعلمان در راستای اهداف و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، به تحصیل و تزکیه خویش، برای تربیت نسل آینده بپردازند.

وی، با اشاره به سابقه و افتخارات مراکز تربیت معلم، خاطر نشان کرد: با آن که از تأسیس دانشگاه فرهنگیان بیش از دو سال نمی گذرد، اما این دانشگاه، نوپا نیست، زیرا پیشینه و سابقه ی غنی ۱۰۰ ساله ی تربیت معلم را دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: تلاش می کنیم، به اعتبار این پیشینه و نیازهای زمانه، دوره ای جدید، برای دانشگاه رقم بزنیم.

وی، تربیت معلم و تربیت جامعه را مهم ترین رسالت دانشگاه فرهنگیان خواند و افزود: اگر معلم درست تربیت شود، در مسیر تربیت جامعه پیشرفت های زیادی خواهیم داشت.

دکتر ساکی، پیچیدگی بخش تربیت معلم را نیازمند حمایت همه جانبه ی مسؤولان کشور دانست و گفت: با عنایات و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص دانشگاه فرهنگیان، شاهد حمایت های مطلوب از این دانشگاه، در اکثر ارگان ها هستیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان، از تشکیل کمیته ای مشترک با وزارت علوم در خصوص انتظارات و مطالبات رهبرمعظم انقلاب از دانشگاه فرهنگیان و نیز تأسیس کرسی این دانشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

ساکی تقویت کادر علمی دانشگاه و تسهیل تبدیل وضعیت مدرسین به هیئت علمی، استفاده از اساتید بیشتر با توجه به تعداد دانشجومعلمان تحت عنوان هیئت علمی پیمانی، طراحی کلان برنامه های درسی با توجه به تحولات و نیازهای روز، نگارش سند تحول دانشگاه فرهنگیان، پیش بینی اهمیت بیشتر به دروس کارورزی در برنامه جدید، تأسیس دفتر امور کارورزی برای شناسایی مدارس و مدیران آماده همکاری با دانشگاه و تأسیس نهاد های علمی، آموزشی مانند گروه های آموزشی را از مهم ترین برنامه های در دست اقدام سال جاری خواند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم