نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

تأسیس دفتر مطالعات جغرافیا و توسعه در واحد علوم و تحقیقات

مدیر گروه جغرافیا واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد فعالیت گروه تخصصی جغرافیای واحد علوم و تحقیقات را در حوزه جغرافیای سیاسی از نظر وسعت اطلاعات، آمار، تحلیل و کاربرد در جامعه، منحصربه فرد دانست و گفت: واحد علوم و تحقیقات در نظر دارد گروه جغرافیا را به کانونی برای تولید اندیشه و کمک به توسعه کشور تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، دکتر عبدالرضا فرجی راد، با اشاره به تحصیل بیش از ۷۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این گروه تخصصی تصریح کرد: هم اکنون گرایش‌های جغرافیای سیاسی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، جغرافیا شهری، جغرافیا و گردشگری، جغرافیا طبیعی اقلیمی و جغرافیا طبیعی ژئومورفولوژی، توسط این گروه راه اندازی شده است .

وی با تاکید بر تولید مقالات علمی توسط دانشجویان و اساتید این گروه گفت: با توجه به تمرکز واحد علوم و تحقیقات بر تحصیلات تکمیلی، سالانه مقالات متعددی توسط اساتید و دانشجویان گروه جغرافیا این واحد دانشگاهی در مجلات معتبر ISI و علمی و پژوهشی به چاب می رسد.

دکتر فرجی راد، بر کاربردی کردن مقالات و طرح های پژوهشی تولیدی در گروه جغرافیا تأکید کرد و افزود: تجربیات اساتید، دانشجویان و نتایج تحقیقات انجام شده در این گروه ، توسط نهادهایی چون شهرداری، وزارت کشور و دستگاه های سیاسی و امنیتی برای مواجهه با بحران ها و تحولات منطقه، تروریسم، حضور آمریکا در خاورمیانه، مسائل مربوط به اقلیت های قومی و مذهبی، بهار عربی، بیداری اسلامی، مسائل مربوط به کشورهای افغانستان، عراق، بحرین، یمن و… مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه گروه جغرافیا درصدد ایجاد یک مرکز مطالعات جغرافیا و توسعه در کشور است، گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی، همکاری با دانشگاه های معتبر بین المللی در برگزاری دوره های آموزشی و صدور مدرک مشترک از جمله برنامه های دفتر مطالعات جغرافیا و توسعه واحد علوم و تحقیقات است.

مدیر گروه جغرافیا واحد علوم و تحقیقات از تأسیس مقطع دکتری گرایش جغرافیا توریسم و گردشگری در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: این گروه تخصصی از مهرماه سال جاری در گرایش های جدید همچون آمایش روستایی، فضای شهری، مخاطرات طبیعی و… تقاضای جذب دانشجو کرده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم