نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بی‌علاقگی دانشجویان سعودی به رشته مهندسی

نتایج مطالعات اخیر در عربستان سعودی نشان‌دهنده عدم علاقه دانشجویان این کشور به تحصیل در رشته‌های مهندسی است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابراین مطالعه در سال تحصیلی ۲۰۱۰-۲۰۱۱ میلادی، ۱۰۱ هزار و ۷۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های عربستان سعودی فارغ‌التحصیل شده‌اند که تنها ۴۸۰۰ نفر یعنی پنج درصد از آنها را فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی تشکیل می‌دهند. از این ۴۸۰۰ نفر، ۱۰۴۹ نفر در رشته مهندسی معماری و راه و ساختمان و ۳۳۰۰ نفر نیز در رشته‌های مهندسی علوم زیستی فارغ التحصیل شده‌اند.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد از مجموع کل فارغ التحصیلان دانشگاه‌های عربستان، جمعا ۵۰ درصد در رشته‌های مطالعات اسلامی، علوم انسانی و مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شده‌اند که این رقم نسبت به سال تحصیلی ماقبل آن ۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب نیوز، گزارش فوق نشان می‌دهد به دلیل افزایش فارغ التحصیلان رشته‌های مدیریت بازرگانی و مطالعات اسلامی، شمار کلی فارغ التحصیلان سعودی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ میلادی شاهد ۶۰ درصد افزایش بوده است. از مجموع کل فارغ التحصیلان سال تحصیلی ۲۰۱۰-۲۰۱۱ میلادی، ۶۱ هزار و ۸۰۰ نفر زن و ۳۹ هزار و ۹۰۰ نفر مرد بودند که این رقم نشان‌دهنده برتری ۶۱ درصدی دانشجویان فارغ التحصیل زن نسبت به آمار ۳۹ درصدی فارغ التحصیل مرد است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم