نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بین دانشگاه و صنعت فاصله زیادی وجود دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: مابین دانشگاه و صنعت فاصله بسیاری زیادی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، دکتر”محمدصادق بصیری” در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: ارتباط صنعت با دانشگاه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است ضمن اینکه این ارتباط باید پاسخگوی نیازهای اجتماعی و اقتصادی جامعه هم باشد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد ارتباط مابین صنعت و دانشگاه ضروری است افزود: هرچند که مابین دانشگاه و صنعت فاصله بسیاری زیادی وجود دارد اما دانش به عنوان منبع راهبردی برتر در این زمینه مطرح و موثر است.

بصیری تصریح کرد: پرداختن به کمیت و کیفیت موارد آموزشی صنعت در دانشگاه حائز اهمیت است به طوریکه باید بحث کارآموزی دانشجویان در صنعت، اولویت‌ پذیرش دانشجویان دکترا و ارشد در زمینه صنعت، تعریف مشکلات صنعت در پایان‌نامه‌های دانشجویان و تقویت انجمن دانش‌آموختگان صنعت مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در دانشگاه شهید باهنر کرمان معنا دارد و هدفمند است چراکه نزدیک کردن دانشجویان با سازندگی و صنعت بسیار مهم می‌باشد.

بصیری همچنین اظهار کرد: رسالت معاونت فرهنگی دانشگاه نیز حرکت کردن به سوی مسائل علمی است و در وهله اول تلاش می‌کنیم تا فرهنگ مطالعه و علم را به دانشجویان عرضه کنیم.

وی به موفقیت اخیر این معاونت در میان دانشگاه‌های کشور اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه معاونت فرهنگی دانشگاه موفق شد در جشنواره کشوری حرکت رتبه اول را در میان دانشگاه‌های ایران بدست آورد که این امر نشان می‌دهد قرار گیری مسوولان در کنار دانشجویان پرتلاش تا چه اندازه می‌تواند به توانمندسازی کمک کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم