نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بیانیه دانشگاه تربیت مدرس در محکومیت اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی

دانشگاه تربیت مدرس در محکومیت اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اعظم(ص)بیانیه ای را صادر کرد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، متن بیانیه دانشگاه تربیت مدرس به این شرح است:

بسم الله القاصم الجبارین

هُوَ الَّذی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدی‏ وَ دینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ کُلِّهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ

اوست که پیغمبرش را با هدایت و دین حق فرستاده تا آن را بر همه دین ها غلبه دهد اگر چه مشرکان کراهت داشته باشند.(توبه، ۳۳)

«تناقضات درونی غرب»، مسأله ای است که هراز چندگاهی در رفتارهای دنیای غرب رخ می دهد؛ این مسأله که حاکی از تزلزل تئوریک غرب می باشد، سرانجام به متلاشی شدن تمدن غرب که بر مبنای «دین ستیزی» و «مادی گرایی» بنا شده است، خواهد انجامید و راه گریزی از آن نیست.

اقدام اخیر نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» در توهین مجدد به ساحت مقدس پیامبر رحمت (ص) که با همراهی دولت فرانسه نیز اتفاق افتاده است، اولین اقدام موهن غرب به اسلام و بلکه سایر ادیان توحیدی نبوده و بی شک، آخرین اقدام هم نخواهد بود؛ غرب فریاد «آزادی بیان» را سر می دهد، اما در عمل دچار تناقض است. به راستی اگر دنیای غرب در شعار آزادی بیانی که ادعایش را دارد، صادق است و توهین به پیامبران الهی را به بهانه همین آزادی، موجه و مشروع می داند، آیا «هلوکاست» هم که امروز جزو خطوط قرمز غرب است و منتقدان آن مورد محاکمه قرار می گیرند، شامل آزادی بیان نمی شود؟

آیا اخراج یکی از کاریکاتوریست های همین نشریه موهن فرانسوی به دلیل کشیدن کاریکاتور فرزند رئیس جمهور فرانسه در سال ۲۰۰۹ و همراهی امروز دولت فرانسه با هتک حرمت پیامبر اسلام(ص) توسط همان نشریه، تناقض نیست؟!

حقیقت آن است که سردمداران غرب، با دروغ و فریب و با سوء استفاده از مفهوم آزادی بیان، سال هاست که مردم شان را استثمار کرده اند، وگرنه اصل آزادی بیان در کنار «آزادی اندیشه» و «آزادی عقیده» باید معنا شود و مورد احترام قرار گیرد؛ آن آزادی بیانی که آزادی عقیده را هتک حرمت کند، آزادی نیست و در درون خود، دچار تناقض است!

به بن بست رسیدن غرب، حقیقت دیگری است که نمی توان آن را نادیده گرفت و آنچه امروز از تناقض در غرب مشاهده می کنیم و می بینیم که حرف از مبارزه با تروریسم می زنند، اما در عمل از تروریست ها حمایت همه جانبه می کنند، خودشان را مبدع دموکراسی می نامند، اما انتخابات دموکراتیک سایر کشورها ازجمله ایران را برنمی تابند، خود را مدافع حقوق بشر می دانند، اما دست شان به خون هزاران انسان بی گناه در عراق و افغانستان و سوریه آلوده است و حتی در برابر نقض حقوق بشر و نژادپرستی در کشورهای خود، کاملاً منفعل اند و تناقضات بسیار دیگری که همگی حکایت از بن بست جدی تمدن غرب دارد.

بسیج دانشجویی، بسیج اساتید، بسیج کارکنان و اعضای دانشگاه تربیت مدرس، ضمن محکوم کردن چنین اقدامات بی شرمانه و جاهلانه، معتقد است که به لطف الهی و با گسترش روزافزون اسلام ناب محمدی (ص) که وعده قطعی خداوند تبارک و تعالی است، زود باشد که طبل رسوایی جاهلیت غرب که امروز از درون جامعه غربی و از بیرون آن به صدا درآمده است، بیش از پیش شنیده شود و موجبات فروپاشی غرب مستکبر را هرچه زودتر، فراهم آورد.

یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ

میخواهند نور خدارا با دهان هایشان خاموش کنند و خدا تمام کننده نورخویش است هر چند که کافران کراهت داشته باشند.(صف، آیه ۸)

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم