نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بیانیه تبریک شورای عالی انقلاب فرهنگی به مناسبت روز خبرنگار

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه‌ای روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه تبریک گفت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، متن بیانیه مذکور به این شرح است:

« شهادت شهید خبرنگار، محمود صارمی و روز خبرنگار، تداعی‌گر زحمات قشری است که شبانه روز برای آگاهی بخشی به جامعه و استمرار حیات آن تلاش می‌کند و در پیشبرد این رسالت سترگ و خطیر، هرگونه رنج و محنت بر خود همواره کرده و حتی جان به کف نهاده است.

در این ایام شبیخون فرهنگی که دشمن با تمام عده و عُده خود به میان آمده، خبرنگاران باید به فرموده مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) انعکاس اخبار، خوب، مفید و امید بخش را نصب العین خود قرار دهند و راه را برای سیاه نمایی اوضاع جامعه بر رسانه‌های بیگانه ببندند.

بی تردید خبرنگاران متعهد که در برابر جنگ فرهنگی دشمن به پا خاسته‌اند، افسران جنگ نرمی محسوب می‌شوند که نقشی بسزا در مقابله با هجمه فرهنگی غرب و تقابل با امپریالیسم رسانه‌ای استکبار عهده دار هستند.

خبرنگاران در کشور ما چشمان آگاه و همیشه بیدار ملت محسوب می شوند که بر تمامی اتفاقات و کنش و واکنش‌های داخلی و خارجی ناظرند و با خط قرمز دانستن منافع ملی کشور، حقایق و واقعیات را دقیق، سریع و صحیح به جامعه انتقال می‌دهند.

شکی نیست که آگاهی بخشی به جامعه رسالتی پیامبر گونه است که خبرنگاران متعهد بار عظیمش را به دوش می‌کشند تا جامعه را از بلای جهل مصون دارند و آگاهی را به رگ‌های ملت‌ها تزریق کنند.

در شرایطی که استکبار جهانی با آتش تهیه رسانه‌های سلطه هر روز در گوشه‌ای از جهان بیداد می‌کند و روزی سوریه و عراق را هدف قرار می دهد و روز دیگر کودک کشی در غزه را کلید می زند، وظایف رسانه‌ها و خبرنگاران از هر زمان دیگری سخت تر است و همتی عظیم را می طلبد تا اجازه قلب شدن حق و باطل و ظالم و مظلوم را در این معرکه‌ها ندهد و در برابر رسانه‌های صهیونیسم و مستکبر قد علم کند.

بی شک همانگونه که شهید محمود صارمی در سال ۷۶ و در تقابل با ارتجاع طالبانی به شهادت رسید، امروزه هم یکی از مهمترین رسالت‌های خبرنگاران تقابل با ارتجاع موجود در منطقه است. ارتجاع تکفرییون و اعناب و اذنابشان که از لبنان تا سوریه و از سوریه تا عراق را در آتش عنادشان با اسلام عزیز می سوازنند.

افزون بر اینها در سالی که به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده، جبهه رسانه‌ای کشور باید بیش از پیش بکوشد با نگاهی عمیق تر به مقوله فرهنگ، برای رشد و ارتقاء آن کمر همت بندد و با انعکاس گسترده پیشرفت‌های روز افزون علمی، فرهنگی و خلق فضایی پر نشاط، نقش پل ارتباطی مردم با سیاستگذاران فرهنگی را ایفا کند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، ضمن تشکر از این قشر خدوم و زحمت کش، همه خبرنگاران متعهد را به اقبال هرچه بیشتر به مقوله علم و فرهنگ، تقابل روز افزون با رسانه‌های نظام سلطه و آگاهی بخشی در خصوص ارتجاع شومی که جهان اسلام را هدف قرار داده است، فرا می خواند.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
دانشگاه محل بده بستان سیاسی نیست
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم