نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محکومیت جنایات انسانی غزه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی بیانیه‌ای ضمن ابراز انزجار از سکوت جامعه جهانی نسبت به فجایع انسانی درغزه از سازمانهای حقوق بشری و دولت جمهوری اسلامی ایران در خواست کردند تا در مواجهه با این حوادث تمامی توان و تلاش دیپلماتیک و انسانی خود را برای پایان دادن به نسل کشی رژیم صهیونیستی به کار گیرند.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دراین بیانیه آمده است: «این روزها خاورمیانه گرفتار افراط شده، افراطی که گرفتن جان زنان و کودکان بی گناه را دست مایه برافراشتن پرچم منحوس خود در منطقه کرده، درست در روزهایی که عراق و سوریه دست خوش زورآزمایی نیروهای بی هویت و افراطی داعش شده بود، سناریوی تکراری حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی پناه غزه در سکوت خبری جامعه جهانی آغاز شد، آخرین آمار قربانیان جنگ افروزی تازه رژیم صهیونیستی حکایت از جان باختن بیش از ۱۶۶۶ فلسطینی در برابر ۶۶ اسرائیلی دارد.

سازمان ملل اعلام کرده است که بیش از هشتاد درصد کشته شدگان فلسطینی را زنان و کودکان تشکیل می دهد و حدود ده درصد از قربانیان را نیروهای نظامی وابسته به حماس و دیگر گروه های مبارز فلسطینی ، این در حالی است که بیش از ۹۵ درصد قربانیان رژیم صهیونیستی را سربازان این کشور تشکیل می دهند. موضوع بسیار روشن است. ارتش اسرائیل که از آن به عنوان یکی از ارتش های قدرتمند جهان نام برده می شود با در اختیار داشتن پیشرفته ترین سلاح ها ، از زمین، دریا و آسمان، “به طور دقیق و هدفمند” ، “زنان و کودکان” غزه را هدف قرار داده است. منطقه ای در حصر که بر اساس گزارش های سازمان ملل “فقیرترین” و یکی از “متراکم ترین” مناطق دنیاست. مدارس ، بیمارستان ها و مراکز درمانی، مناطق تحت حمایت سازمان ملل و حتی کودکان در حال بازی در ساحل دریای غزه از آتش جنایات رژیم اشغالگر قدس در امان نیستند.

حمله به مردم بیگناه و مظلوم روزه دار در ماه مبارک رمضان و به خاک و خون کشیدن صدها مرد و زن و کودک بی گناه، آنهم به شدیدترین شکل ممکن، دل هر انسان آزاده‌ای را خون می‌کند. شرم آورتر از این وقایع، نشان دادن تصاویر آن سربازی است که با هیجان و افتخار از کشتار کودکان و نوجوانان بیگناه عکس می‌گذارد و صحنه ایست که در آن مردان و زنانی که از قضا لفظ انسان را هم به یدک می کشند، با هلهله و سوت و کف همراهی کننده ویران شدن و مرگ هم نوعان بی گناهشان هستند. اگر این رفتار آپارتاید نیست، پس چیست؟ اگر این کشتار جنایت حنگی نیست پس تعریف جنایات جنگی چه می تواند باشد؟ سکوت جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل متحد در این ارتباط به چه دلیل است؟ آیا جز این است که همه انسانها با هم برابر هستند؟ پس چطور است که سرنگونی مشکوک (سهوی و یا عمدی) یک هواپیمای مسافربری در یک گوشه از دنیا با واکنش فوری شورای امنیت همراه است ولی همزمان با آن کشتار کودکان و زنان بیگناه در گوشه ای دیگر با سکوت جامعه جهانی همراه است؟

از سال ۲۰۰۷ زنان و مردان و کودکان غزه در حصری بسر می برند که رژیم اشغالگر قدس بدون محاکمه آن‌ها را بدان محکوم کرده است. دراین چند سال مردم مظلوم نوار غره با قحطی‌ها و گرسنگی‌های زیادی دست و پنجه نرم کرده‌اند. گرسنگی و بیکاری بسیاری از مردم بیگناه را تا سرحد مرگ برده و اگر کمک‌های بشر دوستانه سازمان‌های بین المللی نبود چه بسا فجایع بس بزرگتر از کشتار فعلی بود. در تمام دو سال گذشته، از زمان آتش بس ۲۰۱۲ تا جنگ افروزی کنونی رژیم صهیونیستی، حتی یک شهروند این رژیم یا یک سرباز این رژیم، توسط حماس کشته نشد و یا به گروگان گرفته نشد. در حالی که رژیم صهیونیستی در همین مدت ۳۲ فلسطینی ساکن غزه را به شهادت رساند. شهروندان غزه در این شبها همچون ارواح وحشت زده سرگردان در میانه خرابه ها، از کوچه ای به کوچه ای دیگر پناه می برند و اینگونه شام تاریک خود را به صبح می رسانند تا صبح در میان روشنی روز و غرش هواپیماهای رژیم صهیونیستی اجساد خود را از زیر آوارها بیرون بکشند…رژیم صهیونیستی تنها نیست، کمکهای گسترده سیاسی و نظامی و اقتصادی ایالات متحده آمریکا، رسانه‌های “بی طرف” جهانی و سکوت مرگبار. دولت‌های عرب منطقه دست در دست هم داده‌اند تا این سمفونی دهشت بار جنایت شکل بگیرد.

ما اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با توجه به رسالت خود در ارتباط با سلامت و زندگی افراد، اعلام می داریم که جان انسانهای بیگناه برخلاف تمامی کنوانسیونهای بین المللی در نوارغزه به خطر افتاده است و رژیم اشغالگر قدس عامل اصلی این جنایات است و ضمن انزجار خود از سکوت جامعه جهانی، دست در دست تمامی انسان‌های آزاده جهان، در کنار کودکان و مردم بی گناه غزه خواهیم بود و از سازمانهای حقوق بشری و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز انتظار می رود که در مواجهه با این حوادث تمامی توان و تلاش دیپلماتیک و انسانی خود را برای پایان دادن به نسل کشی رژیم صهیونیستی خرج کنند. در پایان نیز هشدار می دهیم در صورت ادامه این جنایات و نرسیدن مواد بهداشتی و امکانات درمانی مناسب به این باریکه مظلوم، با یکی از بزرگترین فجایع انسانی روبه رو خواهیم بود.»

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم