نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی ارومیه در حمایت از فرجی دانا

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه طی بیانیه‌ای حمایت خود را از سیاست‌های وزیر علوم اعلام کردند و از ریاست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه خواستار انتصاب افرادی شدند که بتوانند سیاست‌های دولت تدبیر و امید را که همان ارتقای سطح علمی و آموزشی، بهبود شرایط صنفی، ایجاد فضای باز، فعال و پویای فرهنگی و سیاسی در دانشگاه است پیاده نمایند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه آمده است: ۳۶ بهار از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد. انقلابی که رهبر آن بر آدم ساز بودن دانشگاه‌ها تاکید می کرد، زیرا که آن بزرگوار پیشرفت جامعه را در گرو اصلاح فرهنگش می‌دید و چه مناسبتر که این اصلاح از مبدأش یعنی دانشگاه آغاز شود.

در این بیانیه دانشگاه مبدأ شروع تحولات بنیادین جامعه عنوان شده و تاکید شده است: تحولاتی که روح حرکت به سوی آرمان‌های یک ملت را می پروراند و بر اساس اخلاق، علم را به عنوان یک ارزش تعریف می کند. جامعه را در برهه‌های حساس بیم می‌دهد و وظیفه پیشرو بودن خود در مطالبه گری بر اساس عدالت را به خوبی اجرا می کند.

در ادامه بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه آمده است: اما سال‌های سختی بر این پیکره مقدس حاکم بود. سال‌هایی که دانشگاه را از خرد ورزی دور کرد. افراط و تندروی ضربات خود را بر آن وارد ساختند. دروغ تبدیل به ارزش گشت و بسیاری از خادمان واقعی به این مکان مقدس خانه نشین شدند. در چنین فضایی بود که ملت ایران اراده خود را به اصلاح نشان دادند و تغییر را برگزیدند تا باشد که سایه امید بر این کشور بال گشاید و تدبیر را نشانه رود. اما در این بین بودند کسان و گروه‌های مشخصی که از هر وسیله‌ای برای مقابله با خواست ملت استفاده نمودند و با بهانه‌های مختلف سدهای بزرگ و کوچک را در راستای رسیدن به اعتدال و امیدی که این مردم سال‌ها تشنه آن بودند، قرار دادند و از هیچ ترمزی برای کند کردن این حرکت کوتاهی نکردند تا جایی که وزیر علوم را که به حق در تلاش به بازگرداندن عقلانیت به خاستگاه خود یعنی دانشگاه می باشد و اقداماتش تا کنون باعث بازگشت امید به محیط علم و فرهنگ کشور گشته، با نادیده گرفتن حمایت تمام قد دانشگاهیان از ایشان، تهدید به استیضاح می نمایند. البته ملت، بالاخص دانشگاهیان با این گونه حرکات غریبه نیستند و مشابه آنها را در دولت اصلاحات بسیار دیدند ولی همانا که همیشه روسیاهی برای ذغال می ماند و زمستان نیز تمام می شود.

در ادامه بیانیه عنوان شده است: جریان اقتدارگرا همراه به دنبال کنترل دانشگاه و تبدیل آن به پایگاهی برای خود و گماردن نیروهای خود بر مساند آن بوده است. نمونه این امر هم در پرونده بورسیه‌های غیر قانونی مشخص است. حال که وزارت علوم در مقابل تمامیت خواهی این جریان ایستاده است. وزیر علوم را به بهانه‌های واهی هدف خود قرار داده‌اند و در صدد استیضاح او بر آمده‌اند. البته حقیقت آشکار خواهد شد و حمایت قاطع دانشجویان از وزیر علوم مانع این جریان خواهد بود، همانطور که موجب تعویق استیضاح شده است.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن حمایت قاطع از وزیر محترم علوم و سیاست‌های این وزارتخانه، انتظار دارد ریاست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه افرادی را بر پست‌های دانشگاه گمارد که بتوانند سیاست‌های دولت تدبیر و امید را که همان ارتقای سطح علمی و آموزشی، بهبود شرایط صنفی، فضای باز، فعال و پویای فرهنگی و سیاسی در دانشگاه است را پیاده نمایند.

در ادامه بیانیه حمایتی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه از وزیر علوم تاکید شده است: در این چند سال گذشته به نظر می رسد اتفاقاتی افتاده است که دولت و ملت با تمام تلاش خود نمی توانند آنها را سامان بخشند تا جایی که می بینیم با تغییر ریاست دانشگاه هستند کسانی که با تغییر چهره و استفاده از روابط و سیاست بازی، بر آن روحیه تمامیت خواهی خود تاکید می کنند. کسانی که کارنامه گذشته شان نشان از تضاد عمیق با سیاست‌های دولت می باشد و حرکاتشان در خرداد ۹۲، مهر تایید بر این کارنامه است.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی ارومیه صریحا هشدار می دهد که انتصاب این آقایان بر پست‌های معاونت دانشگاهی که وزیرعلومش توسط همفکران این آقایان تحت فشار استیضاح قرار دارد. خودزنی بیش نیست و اعطای حکم سرپرستی این افراد در ابتدای تعطیلات تابستانی دانشگاه نشان از برنامه ریزی دقیق این جریان تمامیت خواه دارد. از رئیس دانشگاه که نماینده همان مقام عالی وزارت و متولی اجرای سیاست‌های دولت منتخب مردم در دانشگاه می باشد خواستار اصلاح و تجدید نظر در رویه انتخاب معاونت‌ها و مدیران هستیم و امید داریم که تسلیم فشارهای خارج از دانشگاه نشوند و با تمام توان در حفظ استقلال این محیط مقدس کوشا باشند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش
ثبت‌نام ۸۷۹ هزار و ۴۳۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۴ /برگزاری کنکور ۲۱ خرداد
تحصیل مسن ترین دانشجوی علمی کاربردی در جهاددانشگاهی سمنان
کاهش سهمیه عمره دانشجویی
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به مداخلات در فعالیت‌های دانشگاهها
درخواست اساتید دانشگاه‌های هنگ‌کنگ برای استقلال از چین
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم