نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بورسیه‌های تحصیلی صدای دانشجویان بومی چین را درآورد

طرح اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی در یکی از استان‌های چین، صدای اعتراض دانشجویان بومی را درآورد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مقامات استان «جیانگ سو» که محل فعالیت تعداد قابل توجهی از شعب دانشگاهی خارجی در چین است طرحی را تصویب کردند که به موجب آن به دانشجویان خارجی کمک هزینه قابل توجهی پرداخت می‌شود. این طرح سبب خشم ساکنان این استان شده است. آنها معتقدند منابع مالی استان صرف خارجی‌های ثروتمند می‌شود در حالیکه دانشجویان بومی چین با بحران افزایش شهریه دست و پنجه نرم می‌کنند. همچنین به دلیل اختصاص امکانات رفاهی و اقامتی بهتر به دانشجویان خارجی،‌ نارضایتی‌ها در این استان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، اداره آموزش استان «جیانگ سو» در اواسط ماه اوت طرحی را تصویب کرد که «تحصیل در جیانگ سو» نام داشت. این طرح استان جیانگ سو را به مقصد جدی دانشجویان خارجی تبدیل می‌کرد. بنابراین طرح به دانشجویان خارجی علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های این استان سالانه download8200 تا ۱۴ هزار ۷۰۰ دلار کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.

«یانگ شوبینگ»، مدیر تبلیغات اداره آموزش استان جیانگ سو می‌گوید: این استان تا پایان سال، ۱۸ هزار و ۷۰۰ دانشجوی خارجی خواهد داشت که برای ترغیب تعداد بیشتری دانشجوی خارجی برای تحصیل در این استان جمع کمک هزینه‌های تحصیلی دو میلیون و ۴۰۰ هزار دلار افزایش می‌یابد. با این حال این طرح خشم ساکنان این استان را برانگیخت به ویژه اینکه درست زمانی اعلام شد که مقامات این استان از افزایش شهریه دانشجویان بومی نیز خبر دادند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم