نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بورسیه‌های تحصیلی روی دست دولت هند مانده‌اند

سیاست‌های غلط در وزارت توسعه منابع انسانی، وزارت برنامه و بودجه و وزارت امور خارجه هند سبب خالی ماندن ۴۰ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی شده است.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر گزارش شورای روابط فرهنگی هند (ICCR) از مجموع ۳۴۶۵ ظرفیت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی که از سوی دولت برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده در سال تحصیلی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ میلادی، حدود ۱۳۶۱ بورسیه معادل ۳۹ درصد همچنان بلااستفاده باقی مانده است. البته اعطای بورسیه‌ها در سال‌های تحصیلی گذشته نیز وضعیت بهتری نداشته زیرا در آن سال‌ها نیز بسیاری از ظرفیت‌ها خالی مانده بودند که این مسئله ناشی از سیاست‌های اشتباه این کشور در مناسبات خارجی است.

به گزارش ایسنا به نقل از دی‌ان‌ای ایندیا، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد بسیاری از این بورسیه‌های تحصیلی که شامل تحصیلات رایگان در دانشگاه‌های مطرح هند به انضمام بلیت ایاب و ذهاب و اسکان رایگان می‌شود به کشورهای در حال توسعه در جنوب شرقی آسیا، افغانستان و کشورهای آفریقایی ارائه شده‌اند.

کارشناسان می‌گویند: سلسله مراتب اداری طولانی در سفارتخانه‌های هند در کشورهای دیگر، مراحل خسته‌کننده و عدم شفافیت، دانشجویان را از اقدام برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های هندی دلسرد می‌کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم