نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بودجه ناچیزِ اَبَرشرکت‌های جهان برای رشد آموزش‌ عالی

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد ابرشرکت‌های مطرح جهانی بودجه ناچیزی را برای رشد آموزش عالی اختصاص می‌دهند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مطالعه تاکید می‌کند ابرشرکت‌های مطرح در رتبه‌بندی «فورچون جهانی ۵۰۰» فقط کمتر از پنج درصد بودجه مشترک خود را برای عمل به تعهدات اجتماعی‌شان در راستای کمک به رشد آموزش عالی اختصاص می‌دهند.

در این مطالعه که توسط سازمان فرهنگی علمی آموزشی ملل متحد (یونسکو) و بنیاد Varkey انجام گرفت مشخص شد کمتر از نیمی از شرکت‌های منتخب در «فورچون جهانی ۵۰۰» که رتبه‌بندی درآمد سالانه ۵۰۰ ابرشرکت جهان است برای کمک به رشد آموزش عالی بودجه اختصاص می‌دهند.

مدیر اجرایی بنیاد Varkey گفت: بخش خصوصی در حوزه سلامت عمومی جهانی ۱۶ برابر بیش از حوزه آموزش، هزینه می‌کند. همچنین از میان شرکت‌های مطرح در رتبه‌بندی «فورچون جهانی ۵۰۰»، شرکت‌های بانکو سانتاندر، آی‌بی‌ام، تلفونیکا، مایکروسافت و تویوتاموتور در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ بیشترین بودجه اختصاصی مرتبط با رشد فعالیت‌های آموزشی را ارائه کردند.

با این وجود یونسکو تاکید دارد که مشارکت این کمپانی‌ها جهت ارتقای آموزش خیلی ناچیز بوده و لازم است که حداقل ۲۰ درصد هزینه تعهدات اجتماعی مشترک جهانی‌شان را تا سال ۲۰۲۰ به آموزش اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «آیرینیا بوکوا» مدیرکل یونسکو گفت: سطح فعلی مبالغ اختصاصی، حوزه آموزش بازتاب‌ ناکامی این شرکت‌هاست و ضرورت دارد به این امر آگاه باشند که وجود نیروی کار ماهر و تحصیلکرده برای موفقیت‌های تجاری حائز اهمیت هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است
پیام تسلیت رئیس دانشگاه امیرکبیر به روحانی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم