نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بودجه ناچیزِ اَبَرشرکت‌های جهان برای رشد آموزش‌ عالی

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد ابرشرکت‌های مطرح جهانی بودجه ناچیزی را برای رشد آموزش عالی اختصاص می‌دهند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مطالعه تاکید می‌کند ابرشرکت‌های مطرح در رتبه‌بندی «فورچون جهانی ۵۰۰» فقط کمتر از پنج درصد بودجه مشترک خود را برای عمل به تعهدات اجتماعی‌شان در راستای کمک به رشد آموزش عالی اختصاص می‌دهند.

در این مطالعه که توسط سازمان فرهنگی علمی آموزشی ملل متحد (یونسکو) و بنیاد Varkey انجام گرفت مشخص شد کمتر از نیمی از شرکت‌های منتخب در «فورچون جهانی ۵۰۰» که رتبه‌بندی درآمد سالانه ۵۰۰ ابرشرکت جهان است برای کمک به رشد آموزش عالی بودجه اختصاص می‌دهند.

مدیر اجرایی بنیاد Varkey گفت: بخش خصوصی در حوزه سلامت عمومی جهانی ۱۶ برابر بیش از حوزه آموزش، هزینه می‌کند. همچنین از میان شرکت‌های مطرح در رتبه‌بندی «فورچون جهانی ۵۰۰»، شرکت‌های بانکو سانتاندر، آی‌بی‌ام، تلفونیکا، مایکروسافت و تویوتاموتور در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ بیشترین بودجه اختصاصی مرتبط با رشد فعالیت‌های آموزشی را ارائه کردند.

با این وجود یونسکو تاکید دارد که مشارکت این کمپانی‌ها جهت ارتقای آموزش خیلی ناچیز بوده و لازم است که حداقل ۲۰ درصد هزینه تعهدات اجتماعی مشترک جهانی‌شان را تا سال ۲۰۲۰ به آموزش اختصاص دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلدنیوز، «آیرینیا بوکوا» مدیرکل یونسکو گفت: سطح فعلی مبالغ اختصاصی، حوزه آموزش بازتاب‌ ناکامی این شرکت‌هاست و ضرورت دارد به این امر آگاه باشند که وجود نیروی کار ماهر و تحصیلکرده برای موفقیت‌های تجاری حائز اهمیت هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم