نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بودجه دانشگاه فردوسی کمتر از ۱۳ درصد رشد داشته است

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اعتباری که دولت برای سال آینده دانشگاه فردوسی مشهد پیشنهاد کرده کمتر از ۱۳ درصد افزایش داشته است درحالی که ما به اعتبار بیشتری نیازمندیم.

محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه در طی این سال ها اکثر دانشگاه ها مشکل بودجه دارند، اظهارکرد: مشکل کمبود بودجه در ماه های آخر سال بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: زمانی که دانشگاه با کمبود بودجه مواجه می شود در اجرای تعهدات خود در قبال دانشجویان مثل تغذیه و تعمیر و بهسازی خوابگاه‌ها دچارمشکلاتی می شود ضمن اینکه منابع مالی موردنیاز برای حوزه پژوهشی در حوزه های دیگر هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از بودجه دانشگاه ها باید برای اجرای فعالیت های پژوهشی هزینه شود، افزود: در شرایط حاضر هزینه های غیر قابل اجتناب چنین امکانی را فراهم نمی کند همچنین دانشگاه در تجهیز وسایل و امکانات مورد نیاز با مشکلاتی مواجه می شود.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تغییراتی که مجلس در بودجه خواهد کرد، گفت: امیدوارم با اعمال این تغییرات سهم دانشگاه های برتر که درکنار آموزش به تولیدعلم و فناوری و انجام طرح های پژوهشی اقدام می کنند افزایش یابد.

کافی معیار توزیع بودجه سال آینده را معیار مناسبی دانست و اظهارکرد: این ملاک هم کمی است. درواقع بیش از آنکه دانشگاه ها چند دانشجو دارند باید بر اینکه دانشجویان را چگونه دانش آموخته می شوند، توجه کرد.

وی در ادامه سخنانش روش های افزایش درآمد اختصاصی دانشگاه فردوسی مشهد را تشریح کرد و گفت: پردیس خودگردان دانشگاه، سه مرکز رشد و بیش از ۸۵ شرکت دانش بنیان در زمینه های فنی مهندسی، کشاورزی و علوم انسانی فعال است.

کافی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ دانشجوی خارجی داریم، ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های ما برای افزایش سهم درآمدهای اختصاصی دانشگاه در بودجه سالیانه جذب دانشجویان بین المللی باتوجه به همجواری دانشگاه با مرقد حضرت رضا (ع) و نزدیکی مشهد با کشورهای افغانستان، پاکستان و آسیای میانه است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود
انتصاب دبیرعلمی مسابقات مناظره دانشجویان
امشب،آخرین مهلت ثبت نام کنکور۹۴/کاهش ۱۶درصدی داوطلبان
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین الملی دانشگاه پیام نور هستیم
اعلام نتایج آزمون جامع علوم پایه و پیش کاروزی دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم