نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

به هوشیاری دانشجویان در سیاست و اقتصاد نیازمندیم

رییس دانشگاه پیام نور کاشمر گفت: امروزه به هوشیاری دانشجویان در سیاست و اقتصاد نیازمندیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، علی منظم در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور کاشمر با بیان اینکه دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و در انجمن‌های مختلف حضور پرشور داشته و نسبت به مسائل روز ایران، منطقه و جهان اظهار نظر کند، افزود: دانشجو باید سیاسی باشد ولی سیاست زده نباشد و در مسائل سیاسی با هوشیاری و تیزبینی مسائل را رصد کند و مطابق با زمان حال تصمیم بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان حال به هوشیاری دانشجویان در تمامی عرصه‌ها به خصوص سیاست و اقتصاد نیاز داریم، به اهمیت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: کرسی‌های آزاد اندیشی احتیاج به برگزارکننده و مشخص شدن اهداف دارد هرچند ما به دانشجویان اعلام کردیم و موضوعات هم براساس موضوعات روز مشخص شده است.

منظم با بیان اینکه کرسی‌ها احتیاج به کار کارشناسی شده دارد، بیان کرد: اگر دانشجو بیشتر در صحنه باشد، قطعأ کرسی‌های آزاداندیشی که از مطالبات رهبری است در سطح دانشگاه‌ها نهادینه خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: ١۶آذر یادآور رسالتی است که تمسک به آن به نهضت اصیل دانشجویی، هویت و اعتبار ملی، اسلامی می‌بخشد و جلوه‌ای روشن از مقاومت و ایستادگی دانشجویان آگاه و مسلمان در برابر سلطۀ خارجی و استبداد داخلی است.

رییس دانشگاه پیام نور کاشمر با اشاره به اینکه دانشجو به عنوان نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشوراست،عنوان کرد: از آنجا که دانشگاه، خاستگاه عقلانیت است، حرکت جامعۀ دانشگاهی ما باید بر درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراطی‌گری استوار باشد تا با توکل بر خدا و قدرت علم توام با ایمان بتوانیم بیش از پیش افق‌های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاییم.

وی با اعلام اینکه دانشجوی ایرانی امروز با تکیه بر همین قدرت، مسیر تولید علم و بومی سازی دانش را می‌پیماید و روز به روز کشور را به قله دانش و انسانیت نزدیک تر می‌سازد، ادامه داد: تلاش دانشجویان ایرانی که علیرغم همه کاستی‌ها و برخی تنگ نظری‌ها همچون ستاره‌ای در آسمان علم جویی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی می‌درخشند ستودنی و مبارک است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم