نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

به هوشیاری دانشجویان در سیاست و اقتصاد نیازمندیم

رییس دانشگاه پیام نور کاشمر گفت: امروزه به هوشیاری دانشجویان در سیاست و اقتصاد نیازمندیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، علی منظم در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور کاشمر با بیان اینکه دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و در انجمن‌های مختلف حضور پرشور داشته و نسبت به مسائل روز ایران، منطقه و جهان اظهار نظر کند، افزود: دانشجو باید سیاسی باشد ولی سیاست زده نباشد و در مسائل سیاسی با هوشیاری و تیزبینی مسائل را رصد کند و مطابق با زمان حال تصمیم بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمان حال به هوشیاری دانشجویان در تمامی عرصه‌ها به خصوص سیاست و اقتصاد نیاز داریم، به اهمیت کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: کرسی‌های آزاد اندیشی احتیاج به برگزارکننده و مشخص شدن اهداف دارد هرچند ما به دانشجویان اعلام کردیم و موضوعات هم براساس موضوعات روز مشخص شده است.

منظم با بیان اینکه کرسی‌ها احتیاج به کار کارشناسی شده دارد، بیان کرد: اگر دانشجو بیشتر در صحنه باشد، قطعأ کرسی‌های آزاداندیشی که از مطالبات رهبری است در سطح دانشگاه‌ها نهادینه خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: ١۶آذر یادآور رسالتی است که تمسک به آن به نهضت اصیل دانشجویی، هویت و اعتبار ملی، اسلامی می‌بخشد و جلوه‌ای روشن از مقاومت و ایستادگی دانشجویان آگاه و مسلمان در برابر سلطۀ خارجی و استبداد داخلی است.

رییس دانشگاه پیام نور کاشمر با اشاره به اینکه دانشجو به عنوان نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشوراست،عنوان کرد: از آنجا که دانشگاه، خاستگاه عقلانیت است، حرکت جامعۀ دانشگاهی ما باید بر درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراطی‌گری استوار باشد تا با توکل بر خدا و قدرت علم توام با ایمان بتوانیم بیش از پیش افق‌های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاییم.

وی با اعلام اینکه دانشجوی ایرانی امروز با تکیه بر همین قدرت، مسیر تولید علم و بومی سازی دانش را می‌پیماید و روز به روز کشور را به قله دانش و انسانیت نزدیک تر می‌سازد، ادامه داد: تلاش دانشجویان ایرانی که علیرغم همه کاستی‌ها و برخی تنگ نظری‌ها همچون ستاره‌ای در آسمان علم جویی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی می‌درخشند ستودنی و مبارک است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم