نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهینه سازی موتورخانه‌های دانشگاه‌ها دردستورکار وزارت علوم

مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم گفت: چنانچه منابع اعتباری در این خصوص مشخص شود با کمک دانشگاه ها، جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حامل های انرژی و بهینه سازی موتورخانه ها در اولویت کار قرار خواهند گرفت.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رخشانی مهر در اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی اصلاح الگوهای تأمین و مصرف انرژی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور اظهار کرد: هم اندیشی درباره راهکارهای طرح، چالشها و فرصت های فراروی آن، و هم افزایی جهت استفاده از فرصت های همکاری با سایر ارگان ها، موسسات و مراجع ذیربط جهت توسعه همکاری‌های متقابل از عمده مباحث مطرح شده در این نشست بود .

به گفته وی جلسات این شورا در کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل طرح های عمرانی به منظور ایجاد وحدت رویه در تصمیم گیری ها بصورت منظم برگزار خواهد شد.

وی افزود : این طرح در فاز مقدماتی خود آموزش مدیران و کارشناسان دفاتر فنی و طرح های عمرانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور را بر اساس آخرین روش های مورد تایید مراکز مرجع در این زمینه در قالب کارگاه های تعاملی به انجام رسانیده و به کارشناسان حائز شرایط گواهینامه معتبر بهره وری انرژی در تاسیسات را ارائه کرده و غالب دستورالعمل ها، مقررات و سایر مدارک و مستندات موردنیاز کارشناسان نیز به آنها ارائه شده و فازهای بعدی طرح که حالت عملی تری به خود خواهد گرفت با راهبری و ارائه طریق موثرتر کارگروه مذکور انجام خواهد شد.

دکتر رخشانی مهر خاطرنشان کرد: پیگیری ایجاد ردیف مستقل در قانون بودجه سنواتی جهت موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در دستورکار این اداره کل بوده و چنانچه منابع اعتباری در این خصوص مشخص شود با کمک دانشگاه ها، جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حامل های انرژی و بهینه سازی موتورخانه ها در اولویت کار قرار خواهند گرفت.

براساس گزارش وزارت علوم، شورای راهبری طرح ملی ساماندهی و اصلاح الگوهای مصرف و تامین انرژی دانشگاه‌های کشور متشکل از نمایندگان سازمان های مرتبط با این حوزه از قبیل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور، سازمان انرژی های نو ایران، کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونت فناوری های انرژی مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری ، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و جمعی از اساتید و متخصصان صاحب نظر زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم می باشد.

گفتنی است شورای راهبری این طرح زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم فعالیت میکند،

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم