نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

بهینه سازی موتورخانه‌های دانشگاه‌ها دردستورکار وزارت علوم

مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم گفت: چنانچه منابع اعتباری در این خصوص مشخص شود با کمک دانشگاه ها، جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حامل های انرژی و بهینه سازی موتورخانه ها در اولویت کار قرار خواهند گرفت.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر رخشانی مهر در اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی اصلاح الگوهای تأمین و مصرف انرژی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور اظهار کرد: هم اندیشی درباره راهکارهای طرح، چالشها و فرصت های فراروی آن، و هم افزایی جهت استفاده از فرصت های همکاری با سایر ارگان ها، موسسات و مراجع ذیربط جهت توسعه همکاری‌های متقابل از عمده مباحث مطرح شده در این نشست بود .

به گفته وی جلسات این شورا در کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل طرح های عمرانی به منظور ایجاد وحدت رویه در تصمیم گیری ها بصورت منظم برگزار خواهد شد.

وی افزود : این طرح در فاز مقدماتی خود آموزش مدیران و کارشناسان دفاتر فنی و طرح های عمرانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور را بر اساس آخرین روش های مورد تایید مراکز مرجع در این زمینه در قالب کارگاه های تعاملی به انجام رسانیده و به کارشناسان حائز شرایط گواهینامه معتبر بهره وری انرژی در تاسیسات را ارائه کرده و غالب دستورالعمل ها، مقررات و سایر مدارک و مستندات موردنیاز کارشناسان نیز به آنها ارائه شده و فازهای بعدی طرح که حالت عملی تری به خود خواهد گرفت با راهبری و ارائه طریق موثرتر کارگروه مذکور انجام خواهد شد.

دکتر رخشانی مهر خاطرنشان کرد: پیگیری ایجاد ردیف مستقل در قانون بودجه سنواتی جهت موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در دستورکار این اداره کل بوده و چنانچه منابع اعتباری در این خصوص مشخص شود با کمک دانشگاه ها، جمع آوری اطلاعات مربوط به مصرف حامل های انرژی و بهینه سازی موتورخانه ها در اولویت کار قرار خواهند گرفت.

براساس گزارش وزارت علوم، شورای راهبری طرح ملی ساماندهی و اصلاح الگوهای مصرف و تامین انرژی دانشگاه‌های کشور متشکل از نمایندگان سازمان های مرتبط با این حوزه از قبیل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور، سازمان انرژی های نو ایران، کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونت فناوری های انرژی مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری ، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و جمعی از اساتید و متخصصان صاحب نظر زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم می باشد.

گفتنی است شورای راهبری این طرح زیر نظر کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم فعالیت میکند،

انتهای پیام

مطالب مرتبط

مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه تهران، ممتاز شد
اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
معافیت مالیاتی خیرین آموزش عالی
اعزام نوروزی کاروان‌های دانشگاهی به عتبات عالیات
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
هیئت ممیزه دانشگاه شیراز اعلام کرد: اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
راه‌اندازی دو رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی تهران
فردفرهنگی باید به دانش و آگاهی مجهز باشد/ نیروسازی برای انقلاب وظیفه معاونت فرهنگی است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم